שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ישראל עורכת לזיני היכרות עם... סוריה
  גורמים בטחוניים מנצלים את פגישות ההיכרות עם השליח האמריקני ו"מטפטפים" לו מידע "מפליל" על סוריה ואיראן, ועל תמיכתן בחיזבאללה בפרט ובטרור בכלל. זאת בכוונה להעביר דרכו מסר לממשל על העבודה הממתינה לו אחרי המלחמה באפגניסטן ובאל קעאידה

  במהלך הפגישות שמקיימים גורמי הביטחון הישראלים עם השליח האמריקני, הגנרל אנתוני זיני, מעבירים הגורמים הישראלים לשליח מידע "מפליל" על סוריה ועל איראן, וזאת מתוך כוונה לנצל את קרבתו של זיני לצמרת הממשל ולהזכיר לאמריקנים שאחרי "הטיפול" באפגניסטן ובארגון אל קעאידה, עליהם לטפל גם בארגון החיזבאללה, בסוריה ובאיראן.
  בפגישת ההיכרות עם זיני הקדיש שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, חלק מהסקירה גם לזירה הלבנונית והסורית, למרות שלכאורה אין קשר ישיר בינה לבין המצב עם הפלסטינים והנסיונות להשיג הפסקת אש עימם.
  בן אליעזר אמר לזיני כי סוריה מארחת באופן קבוע כ-20 ארגוני טרור שונים. הוא אף ציין כי החיזבאללה פועל מתוך מטרה לפוצץ כל הסכם וכל הסדר עם הפלסטינים והסב את תשומת לבו של האורח האמריקני לכך שארגוני הטרור מתקדמים יותר ויותר לקראת השגת נשק בלתי קונבנציונלי.
  גורמי ביטחון ציינו כי בישראל קיים אינטרס שארה"ב לא תסיים את מלחמתה בטרור העולמי בבין לאדן ובאנשיו אלא תתקדם מערבה לכיוון סוריה ולבנון, תוך ניצול המומנטום העולמי, שיפתור מספר בעיות איתן מתמודדת המדינה.
  גם היום (ה'), במהלך תדרוך שערכו בכירי הצבא לזיני, לצורך הכרת האזור והסכסוכים בו, הוקדש פרק לארגוני הטרור בלבנון ובסוריה וכן לאיום האיראני על ישראל.
  הגורמים אמרו כי הרושם המתקבל במערכת הביטחון הוא שזיני עדיין אינו שולט ב"חומר". אחד היועצים במשרד הביטחון אף הציע לראשי הצבא לקחת את זיני לסיור בפיקוד המרכז.
  גורם בטחוני אחר מסביר כי "זיני היה אלוף פיקוד המרכז האמריקני ויהיה מאוד מעניין להראות לו את העובדה שלמרות שפיקוד המרכז הישראלי הוא מספיק קטן כדי לחצות את כולו במסוק ב-20 דקות, הרי שהבעיות והמורכבויות בו אינן מצומצמות בהיקפן מכל הבעיות של פיקוד המרכז האמריקני שבראשו עמד זיני, ושאחראי על כל אזור מרכז אסיה".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים