שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפלסטינים: האמריקנים הבטיחו שיפעלו להקפאת ההתנחלויות
  מקורות פלסטינים אמרו ל-ynet כי האמריקנים הבהירו שאם יישמר השקט הם יפעילו לחץ על ישראל לסיים את הכיבוש ויפעלו להקמת מדינה פלסטינית. לדבריהם, אף הבטיחו האמריקנים לפעול להפסקת "הפרובוקציות הישראליות" ולמנוע את הרחבת ההתנחלויות

  במגעים המתקיימים בין האמריקנים לפלסטינים הבהירו נציגי ארה"ב כי אם יישמר השקט הם מתכוונים להפעיל את כל השפעתם כדי לשים קץ לכיבוש הישראלי ולפעול להקמת מדינה פלסטינית. כך אמרו ל-ynet מקורות פלסטינים.
  על פי המקורות, בפגישות נידונים גם נושאים מדיניים ולא רק ביטחוניים. לדבריהם, האמריקנים הבהירו כי הפעם הם מתכוונים לפעול "בכל הכוח" כדי להביא את הצדדים לשולחן המו"מ. המקורות הוסיפו כי האמריקנים דרשו מהפלסטינים לפעול למניעת פעולות "שישמשו כתירוץ לישראל" והתחייבו לפעול "להפסקת הפרובוקציות הישראליות".
  המקורות אמרו כי בשיחות עם השליח אנתוני זיני עלה נושא הקפאת ההתנחלויות, כשהאמריקנים הבטיחו פעולה נחושה להפסקת הרחבת ההתנחלויות, גם לא בעקבות ריבוי טבעי. על פי המקורות, התחושה בקרב הפלסטינים בעקבות המפגשים עם המשלחת האמריקנית והמגעים עם הממשל האמריקני היא אופטימית, שכן האמריקנים הבטיחו שהמו"מ יתנהל על בסיס החלטות האו"ם 242 ו-338.
  הערב מקיים השליח האמריקני זיני ברמאללה שתי פגישות: פגישה ביטחונית ופגישה מדינית עם צוות המו"מ הפלסטיני, בה ידרשו הפלסטינים, על פי סאיב עריקאת, קביעת לוח זמנים ברור ליישום דו"ח מיטשל, מניעה מישראל לנקוט בצעדים "פרובוקטיביים", והבהרה אמריקנית שהתנאי הישראלי ל-7 ימי שקט אינו מקובל ומהווה תירוץ להתחמקות מצד ישראל.
  מפקד מנגנון הביטחון המסכל בגדה, ג'יבריל רג'וב, אמר כי בפגישה הביטחונית הערב יעלו הפלסטינים את הדרישה לנסיגת כוח צה"ל לעמדות שהיה בהן לפני תחילת האינתיפאדה, הפסקת מדיניות החיסולים, הפסקת חדירות צה"ל לשטחי A, הסרת הסגר והפסקת כל הצעדים הצבאיים הישראליים שגורמים על פי הפלסטינים להסלמת המצב.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום איי פי
  עריקאת. בלי צעדים פרובוקטיביים
  צילום איי פי
  מומלצים