שתף קטע נבחר

מיילן טנזר: מוצדק להעביר חומרים לערוץ החדש

מנכ"ל ערוץ הספורט, מיילן טנזר, מעלה היום לאוויר את ערוץ חמש פלוס בתשלום, ולא נבהל מהביקורות והקריאות הרבות למרד צרכנים. טנזר: "המצב היום שונה וערוצים בתשלום הם חלק מהמהפכה הדיגיטלית בכל העולם. אנו מעבירים חומרים מוכרים לערוץ החדש כדי למשוך את הצופים"

מנכ"ל ערוץ הספורט, מיילן טנזר, מעלה היום לאוויר את ערוץ חמש פלוס בתשלום, ולא נבהל מהביקורות והקריאות הרבות למרד צרכנים. טנזר: "המצב היום שונה וערוצים בתשלום הם חלק מהמהפכה הדיגיטלית בכל העולם. אנו מעבירים חומרים מוכרים לערוץ החדש כדי למשוך את הצופים"

"חבלי הלידה מעידים על איכות הערוץ"

"אני חושב שחבלי הלידה הקשים של הערוץ רק מעידים על איכותו. אני מקווה כי זהו הקושי האחרון שאנחנו נצטרך להתמודד איתו", כך אומר הבוקר (א') מיילן טנזר, מנכ"ל ערוץ הספורט, רגע לפני העלייה לאוויר של ערוץ חמש פלוס. הבוקר היתה אמורה להיערך מסיבת עיתונאים מיוחדת לרגל העלייה הסופית לאוויר, אבל עקב האירועים הביטחוניים הוחלט ברגע האחרון לבטלה.
"יכול להיות שהסיבה לתחושות התסכול בציבור היא שאנחנו לא מייחצנים את עצמנו מספיק. כל אוהבי הספורט בישראל חייבים להבין שכדי שהערוץ ישמור על רמתו וכדי שיפיקו דברים חדשים במצב הנתון במדינת ישראל, ערוץ הספורט חייב לגבות כסף בעבור הערוץ החדש. סך הכל אנחנו מעניקים לצופה אפשרות בחירה בצפייה במשחקים שהוא רוצה, תמורת תשלום שהוא יותר מסביר".

12 ש"ח לרוכשי חבילות, 19 ש"ח לרוכשי הערוץ בלבד

בשבועיים הקרובים יזכו כל מנויי הכבלים והלווין לצפות בערוץ חמש פלוס בחינם. במהלך השבועיים יפרסמו החברות את תנאי ההצטרפות והמחירים. מנוי שירכוש חבילה של ערוצים יקבל את ערוץ חמש פלוס בתשלום של 10-12 שקלים. מנוי שירכוש את הערוץ בנפרד ישלם 19 שקלים. הערוץ ישדר שלושה מגזינים חדשים: "צעדים", מגזין כדורסל של עופר שלח ואביב לביא, "הרכב ראשון" -תוכנית ספורט חדשה בהנחייתו של ציון נאנוס שתסכם את ליגת העל, ומגזין עם ספי ריבלין, שישודר חצי שעה לפני פתיחת המשחק המרכזי ביום שני מליגת העל. הליגה האנגלית תשודר במלואה בערוץ, בנוסף לשידורים מליגת האלופות, ושידורים מהליגה הספרדית. בכדורסל ישודרו באופן קבוע משחקי היורוליג, משחקי ה-NBA ומשחקי הפועל ירושלים והפועל ת"א באירופה.

בפעם הקודמת שדרשתם כסף עבור שידורי ספורט נכשלתם, עכשיו תצליחו?

"אנשים בישראל לא אוהבים לשלם בעבור שידורי הספורט וצפינו את ההתרסקות של שידורי השלם וצפה, אבל לקחנו בחשבון שהאלטרנטיבה היא לא לשדר בכלל או לגבות תשלום בעבור כל משחק. החלטנו שעדיף לגבות כסף ושהקהל יצפה בשידורי הליגה האנגלית", אומר טנזר.

בכל זאת, הצרכנים עדיין מתרעמים ומאיימים במרד צרכנים?

"קודם כל הצרכן מקבל עוד 250 שידורים ישירים. שידורים שבדרך כלל הוא לא היה מקבל בערוץ הספורט. הוא מקבל שידורים רבים מהליגה האנגלית, שידורים נוספים מליגת האלופות וחומר מגזיני חדש שנותן ערך מוסף. בעבור כל זה תשלום של 10-12 שקלים כאשר אתה רוכש חבילה, או תשלום של עד 19 שקלים לרכישת ערוץ בודד, אני חושב שזה סביר ביותר".

הטענה היא שאתם מעבירים את כל תוכניות הדגל לערוץ החדש. לדוגמה צעדים עם עופר שלח, המשחק המרכזי של ליגת האלופות ותוכנית הסיכום של ליגת העל?

"קודם כל אני חושב שכדי שצופי הערוץ החדש שמשלמים בעבור הצפייה בערוץ, ימשיכו לעשות זאת, הם חייבים לקבל חומרים טובים. בגלל זה מוצדק להעביר תכנית כמו "צעדים" ומדי פעם גם משחקים מרכזיים של ליגת האלופות. אנחנו חייבים לעשות זאת כדי למשוך את הצופים. צריכים להבין שבכל העולם זה עובד כך. ערוץ הספורט משקיע עשרות מיליוני דולרים בשנה בשידורים, וכדי להמשיך לעשות זאת הוא חייב להתחיל לגבות כסף בעבור זה".

אבל בכל זאת, בעבר הצופים קיבלו את זה ללא תשלום?

"נכון, אבל המצב היום שונה. חברות הכבלים והלוויין נמצאות בהפסדים עצומים, וכעת הן מחפשות מקורות מימון חדשים. ערוצים בתשלום לפי בחירה זהו חלק מהמהפכה הדיגיטלית. אדם שרוצה לצפות בספורט מוותר על ערוצים אחרים ואז מחיר החבילה לא משתנה. אתה פשוט צופה במה שאתה רוצה. מעבר לזה, אין אף ערוץ ספורט בעולם שמשדר ליגה ספרדית, אנגלית ואת הליגה המקומית בנוסף לכל שידורי הכדורסל ללא תשלום נוסף. ב"סקאי" האנגלית משלמים 105 ש"ח כדי לצפות בליגה האנגלית. אז נכון שהרגלנו את הצופים לראות הכל ללא תשלום נוסף, אולם עכשיו התנאים השתנו וכדי לצפות בהכל צריכים לשלם מחיר סביר ביותר".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
גיגס ובקהאם. רוצים לראות? תשלמו
צילום איי פי
שידורי קשת
ספי ריבלין. תוכנית חדשה
שידורי קשת
צפייה בטלוויזיה עולה כסף
מומלצים