שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מזכיר הרב כדורי: "לבית"ר ירווח אם לא יחללו שבת"
  אבי גבאי, מזכירו של הרב כדורי, מברך על החלטת בית"ר ירושלים לקיים את משחקיה במוצאי שבת או ביום שישי: "השם יעזור להם לעשות כפרת עוונות על שנה שעברה. עכשיו יגיע גם קהל מסורתי ודתי"

  "השחקנים לא ייפצעו, לא יקבלו כרטיסים אדומים ויהיו יותר מלוכדים. אז גם יבואו נצחונות" - כך אומר היום (ג') מזכירו של הרב כדורי, אבי גבאי, אשר המליץ לאנשי בית"ר ירושלים להעביר את משחקי הקבוצה למוצאי שבת ויום שישי. אתמול אימץ את ההחלטה מאיר פניג'ל, מבעלי בית"ר, שאמר כי המהלך נעשה כמחווה של רצון טוב כלפי אוהדיה הדתיים של הקבוצה, שלא יכולים להגיע לאיצטדיון טדי במהלך השבת.
  "שבת קודש צריך לשמור והשם יעזור להם לעשות כפרת עוונות על השנה שעברה, בה הם חיללו את תשעה באב ולכן נכשלו", הוסיף גבאי. "זה יביא להם נצחונות ויביא ברכה. ברכה יכולה להתבטא בכמה אופנים: בשנה שעברה היו אמנם נקודות אבל לא היה רגע של נחת. השנה זה לא יהיה והכל ילך טוב יותר".

  - אתה מופתע מזה שפניג'ל בא לקראת האוהדים הדתיים?

  "הם (פניג'ל ויתר בעלי הקבוצה) אנשים מסורתיים ואני מעריך את זה. אין לנו עניין להתערב בכדורגל אבל רק ירווח להם אם לא יחללו שבת".

  - פניג'ל גם בא לקבל ברכה מהרב?

  "הוא נפגש עם הבן של הרבה כדורי והוא מוזמן אלינו בכל עת. תדע לך ששחקנים מברכים על כך שהם לא נאלצים להתפרנס בשבת. לא נוח להם לשחק בשבת כי זהו יום שצריך להיות בבית עם האשה. עכשיו גם יבוא קהל מסורתי ודתי. הקהל של בית"ר מורכב מאוהדים שנושאים עיניים לשמיים תוך כדי משחק כדי לראות מתי יש שלושה כוכבים בשמיים כדי שיהיה אפשר להדליק סיגריה. זו דוגמה לחשיבות שיש לשבת בעיניהם".

  - אתה מתכוון להגיע למשחקים במוצאי שבת?

  "יכול להיות".

  - איך אתה מסביר את הקשר בין הרב כדורי לכדורגל?

  "יש קשר הדוק. בתחילת העונה שעברה הזהרתי שתהיה קללה אם יקיימו את טקס הפתיחה המפואר בתשעה באב; הקיץ צלצלו אליי אמיר תורג'מן ואורן זייתוני, לפני שלוני הרציקוביץ' רצה להחתים אותם במכבי תל אביב בתשעה באב. אמרתי להם לא לחתום ביום הזה. עבר תשעה באב, הם חתמו ועכשיו הם משחקים וטוב להם".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אי-פי
  הרב כדורי. המזכיר נתן את ברכתו
  אי-פי
  צילום: גלי תיבון
  אוהדי בית"ר. גם הדתיים יוכלו להגיע מבלי לחלל שבת
  צילום: גלי תיבון
  מומלצים