שתף קטע נבחר

עפר שלח על ג`יילן רוז: האיש שהבטיח יותר מדי

ג`יילן רוז היה כל הקריירה שלו האיש שהבטיח יותר מדי. הוא היה המוכשר ביותר – בקו אחד עם כריס וובר – בחמישיה המפורסמת של מישיגן, שתיזכר בסופו של דבר בגלל מה שלא השיגה יותר מאשר בגלל מה שהשיגה. הוא היה אמור להחזיר את דנוור לפחות למעמד של קבוצה מכובדת בליגה, וזה לא קרה. הוא היה הפוטנציאל להיות מג`יק הבא, רכז של מעל שני מטר, הלארי בירד הבא – פוינט פורוורד שעושה הכל, כולל ניהול משחק וקליעה מבחוץ. כל זה לא התממש, ובעונה האחרונה של לארי בראון בפייסרס רוז היה קבור עמוק מתחת לספסל.
לארי בירד מבין פוינט פורוורדים. הוא אולי לא מבין שחקנים כמו רוז, שלא באים לשחק כל ערב, שיש להם הכשרון לת טטריפל דאבל כל פעם שהם עולים למגרש, ובמקום זה הם יכולים לסיים ערב עם אפס משמונה ושני ריבאונדים. אבל הוא מבין את העומדה הזו, שהוא עצמו המציא אותה, והוא ליהק את רוז בתפקיד ושיכנע אותו שהוא יכול להיות גדול. זה עשה את בירד מאושר מאוד בשלוש השנים שלו באינדיאנה.
העונה הכל פרץ, ורוז הפך להיות השחקן המוביל של הפייסרס. עדיין הוא מסוגל להיעלם, כמו שראינו יותר מדי פעמים בפלייאוף. הוא לא הולך מספיק לסל, והג`אמפ שלו מבחוץ לא תמיד נופל. אבל השחקן המשתפר של העונה הוא עכשיו סקורר יציב, טוב בהרבה בהגנה, שותף לניהול המשחק עם הרכזים. ג`יילן רוז הוא בן 27; הוא האיש שיישא את אינדיאנה לתוך העשור החדש, והוא עושה את זה ממעמד של כוכב NBA לגיטימי.

רויטר
יישא את אינדיאנה. רוז
רויטר
מומלצים