שתף קטע נבחר

חשד: מזכ"ל הסתדרות המורים קנה תואר אקדמי

המזכ"ל, אברהם בן שבת, נעצר יחד עם סגנו, כחלק מחקירת ההונאה הגדולה סביב פרשת זיוף התארים שנחקרת בחודשים האחרונים. השניים הודו בקניית עבודות אקדמיות

המשטרה עצרה אתמול (ב') את מזכ"ל הסתדרות המורים, אברהם בן שבת, ואת סגנו ויו"ר סניף חיפה של ההסתדרות המורים, אורי גרומן. השניים חשודים כי קנו תארים אקדמיים. הם נעצרו כחלק מחקירת פרשה נרחבת של הונאה במתן תארים אקדמיים (ראה קישורים מימין).
המשטרה חושדת כי בן-שבת קיבל במרמה תואר ראשון משלוחת אוניברסיטת ברלינגטון בישראל, ותואר שני משלוחת אוניברסיטת לטביה בישראל. גרומן קיבל על פי החשד במרמה תואר ראשון מאוניברסיטת ברלינגטון. את שתי האוניברסיטאות הנ"ל מייצגת בארץ חברת "מודום".
בן-שבת חשוד כי לא הכין את מרבית מטלותיו האקדמיות במסגרת הלימודים, ובמקומן הגיש עבודות מוכנות שקיבל מהמנהלת לשעבר של יחידת "מודום" בחיפה. יש לציין כי השניים הגישו את התעודות המעידות על התארים שקיבלו במרמה להסתדרות המורים וזכו בשל כך בתוספת שכר משמעותית.
במסגרת החיפושים שביצעה המשטרה בבתי השניים נמצאו עבודות שהגישו, וכן התעודות המעידות על סיום הלימודים. בחקירתם הודו השניים בחשדות המיוחסים להם.
מנהל חברת "מודום" אף חשוד כי שיחד את בן-שבת וגרומן, והעניק להם הנחה של מאה אחוז בשכר הלימוד, תמורת הזכות להשתמש לצרכי פרסום בעובדה כי למדו אצלו.
בבית המשפט אמר בן-שבת כי לא קיבל שוחד. עם זאת, הוא הודה בקניית עבודות. "התפתיתי לקחת מהמנהלת באיזור חיפה חלק מהמתנות עקב העיסוקים שלי, והודיתי בזה. הסכמתי שמספר עבודות שהן למעשה שוליות תבוצענה על ידי אחרים", אמר. גם גרומן הודה כי מעד ואמר כי אין לו מה להוסיף.
השופט, ציון קאפה, שלח את השניים למעצר בית מלא ואסר עליהם להמשיך ולעסוק בענייני הסתדרות המורים למשך 30 יום. הוא קבע כי על החשודים להמציא ערבות עצמית וצד ג' בסך 100 אלף ש"ח כל אחד. כמו כן הוציא השופט צו עיכוב יציאה מן הארץ לשניים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
נעצר. בן שבת
צילום גלי תיבון
מומלצים