שתף קטע נבחר

"מזרחי פועל בניגוד לאינטרסים של הכדורסל בישראל"

פרסום ראשון: בעקבות המשחק במלחה החלה מלחמת מרכזים בין מכבי להפועל. במכבי כועסים על קסטן שנכנס לחדר ההלבשה של השופטים, ומתכוונים להציב מולו מועמד בבחירות הבאות לאיגוד. המועמד המוביל: ירמי אולמרט. גורם בכיר באיגוד הנשלט ע"י הפועל, מפנה אצבע מאשימה ליו"ר מכבי ת"א, שמעון מזרחי: "ברור לכל כי יש ניגוד אינטרסים ברור בין ממלא מקום יו"ר האיגוד שדואג לקבוצתו, לבין האינטרסים של הכדורסל הישראלי"

פיצוץ המשחק במלחה בין הפועל ירושלים למכבי תל אביב והניסיון של יו"ר איגוד הכדורסל, דני קסטן, לשכנע את השופטים לחדשו, עורר את זעמם של ראשי מרכז 'מכבי'. "זו חוצפה שאין כדוגמתה. הוא עבר כל גבול. מבחינתנו, זה היה מחזה פשוט מביש" - כך אמר היום (ג') ל-ynet אחד מראשי מרכז 'מכבי' על קסטן. אותו גורם הוסיף כי במרכז התקבלה החלטה עקרונית ליזום מהלך להחלפתו של קסטן כיו"ר האיגוד, בעקבות אי שביעות רצון גדולה מתפקודו.

"בעלי האינטרסים, שמקורם במכבי, מפריעים לתפקוד האיגוד"

גורם בכיר באיגוד הכדורסל השיב בחריפות לדברי הביקורת שנשמעו מצד מרכז 'מכבי' כנגד קסטן: "ברור לכל המבקרים כי יש ניגוד אינטרסים ברור בין ממלא יו"ר האיגוד, שמעון מזרחי (יו"ר מכבי תל אביב - ש.א), שדואג לקבוצתו, לבין האינטרסים של הכדורסל הישראלי שאותם מייצגים בעלי התפקידים באיגוד, ובהם היו"ר עצמו".
"מי שמפריע לתיפקוד הם בעלי האינטרסים, שמקורם ב'מכבי', אותה מייצג ממלא מקום יו"ר האיגוד שמעון מזרחי. כל מי שטוען שהתפקוד של האיגוד לא תקין יכול להפנות את האצבע לממלא המקום. האיגוד פועל בהצלחה מבחינה מקצועית וכלכלית בזכות היו"ר, וכל אחד יכול לבוא לבדוק זאת".
עוד הוסיף הגורם הבכיר באיגוד: "המבקרים שוכחים כי על פי יחסי הכוחות בהנהלת האיגוד, מרכז 'מכבי' לא היה אמור לזכות בשום תפקיד. השליטה באיגוד הכדורסל שייכת להפועל; בבחירות האחרונות להנהלת האיגוד היה רוב של 51.5 אחוז למרכז הפועל, שבחר את היו"ר, הסגן, יו"ר הוועדה המקצועית והגזבר. למרות זאת, היו"ר פעל באופן דמוקרטי ומינה איש של מכבי כממלא מקום האיגוד".
מזרחי עצמו לא הסכים להתייחס לדברים שהופנו אליו מצד איגוד הכדורסל, אולם הגיב אמש בביקורת על אופי ניהולו של הכדורסל הישראלי (ראו ב"כתבות נוספות") .
דני קסטן מכהן כיו"ר איגוד הכדורסל במשך שבע שנים מטעם הפועל ואמור לסיים את הקדנציה הנוכחית שלו בעוד כשנה, אז ייערכו בחירות חדשות לתפקיד. למרכז 'מכבי' אמנם יש רוב במספר הקבוצות בליגת העל (שש מתוך עשר הקבוצות), אולם מרכז הפועל שואב את עיקר כוחו מכמות גדולה של קבוצות בליגות הנמוכות.

מרכז 'מכבי' יציב מועמד בבחירות הבאות

בבחירות האחרונות סירב יו"ר אגף הכדורסל של 'מכבי' ישראל, שמעון מזרחי, לשמש כמועמד לתפקיד יו"ר האיגוד, עקב תפקידו כיו"ר אגודה (מכבי תל אביב). ראשי 'מכבי' מודעים לכוחם וליכולתם למנות את יו"ר האיגוד הבא, אולם עד עתה הם נאלצו ליישר קו עם עמדותיו של מזרחי. עתה מעונינים במרכז להציג מועמד משלהם כדי להחליף את קסטן.
בינתיים מוזכר שמו של תא"ל במילואים, ירמי אולמרט, ראש מועצת גבעת שמואל בעבר, כמי שיציג את מועמדותו ליו"ר האיגוד מטעם 'מכבי'. אולמרט, המכהן כיום כחבר הנהלת 'מכבי' ישראל ובעבר שימש כיו"ר ועדת הביטחון של המכביה, הופתע לשמוע על מועמדותו: "אף אחד לא דיבר איתי בעניין. אני שומע את זה ממך בפעם הראשונה. אני מכיר את דני קסטן ומעריך אותו. נכון להיום, יש יו"ר אחד והוא דני קסטן".

- אם תפקיד יו"ר האיגוד יוצע לך, תסכים לקבלו?

"אם בעוד כשנה מרכז 'מכבי' יציע לי לרוץ לתפקיד, אשקול זאת. זה יהיה כבוד גדול עבורי אם אכן מישהו יפנה אלי בנושא, אבל בינתיים מוקדם מדי לעסוק בכך. בכל מקרה, יש לי עיסוקים רבים ואני בטח לא מובטל (אולמרט משמש כמנכ"ל "צוות", ארגון של גמלאי צה"ל ועומד בראש עמותות נוספות – ש.א). ברור שאשמח להיות מעורב בתחום הכדורסל. זה נראה לי מאוד טבעי, לאור תפקידי בהנהלת גבעת שמואל".
דני קסטן התייחס בקצרה לבחירות הצפויות: "זו מדינה חופשית. מי שרוצה להתמודד בבחירות ליו"ר האיגוד, חופשי לעשות זאת".

- האם בכוונתך לרוץ לקדנציה נוספת?

"אני מעריך שבעוד שנה, כשיהיו בחירות, נוכל לדבר. כרגע זה נראה לי חסר טעם".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:ראובן שוורץ
ספג ביקורת על ההתנהלות במלחה. קסטן
צילום:ראובן שוורץ
יוסי רוט
סירב להגיב. מזרחי
יוסי רוט
מומלצים