שתף קטע נבחר

ברק: ההסתה נגדי היא איוולת

מנגד, מסרב הרב דניאל שילה מקדומים לחזור בו מהדברים שאמר, על פיהם מסירת שטחים היא בגידה בעם היהודי

ראש הממשלה, אהוד ברק, התייחס בישיבת הממשלה שהתכנסה היום לעניין ההסתה נגדו. "זוהי איוולת ברמת תפיסת המציאות. אם בכלל יהיו תוצאות להתנקשות פוליטית הן יהיו בומרנג ויריה ברגל למפעלם של חולמי ולוחמי ארץ ישראל השלמה", אמר ברק,
"אם יש דבר שמעצם טבעו הורג את הלגיטימיות למאבק של המתיישבים, אלה מעשים מהסוג הזה".
הרב דניאל שילה, רבה של קדומים, מסרב לחזור בו מהדברים שפרסם בסוף השבוע, לפיהם מסירת שטחים לפלסטינים פירושה בגידה בעם היהודי. שילה טען בכתבה שהתפרסמה בעלון הישוב קדומים, כי העיוורון של ההנהגה כיום הוא אותו העיוורון שהוביל בעבר לשואה. במקביל פורסם היום כי ראש בשב"כ אברהם דיכטר ובכירי הארגון החליטו להגביר את האבטחה על ראש הממשלה אהוד ברק ועל שרי הממשלה.
ההחלטה להגביר את האבטחה התקבלה בעקבות הערכה כי גורמים קיצוניים בציבור המתנחלים ביש"ע, מחפשים רבנים שייתנו פסקי הלכה המתירים נקיטת פעילויות קיצוניות כנגד הממשלה וחבריה.
בעקבות המהלכים האחרונים פרסמה הבוקר מועצת יש"ע כי היא מתנגדת באופן נחרץ לכל שימוש באלימות במסגרת המאבק כנגד תוכניותיו של אהוד ברק.
ח"כ ענת מאור ממרצ פנתה הבוקר ליועץ המשפטי לממשלה, בבקשה שיורה להעמיד לדין את הרב של קדומים באשמת הסתה לרצח ראש הממשלה. בפנייתה טוענת מאור כי החוק מחייב להעמידו לדין בגין אי מניעתו של רצח אפשרי בעתיד, בנוסף להסתה ולהמרדה.
ח"כ חיים דרוקמן אמר הבוקר כי אינו חש בשינוי כלשהוא באווירה הציבורית ביש"ע, וכי יש לאפשר לכל הפלגים בעם להביע את דעתם. יו"ר סיעת האיחוד הלאומי, ישראל ביתנו, ח"כ בני אלון, הוסיף כי הממשלה מתנהגת כגנב בלילה, ובזה להחלטת הכנסת שקבעה כי לפני מסירת אבו דיס יש להעביר את הנושא לדיון בוועדת חוץ וביטחון בכנסת.


לפנייה לכתב/ת
ארכיון ידיעות אחרונות
אהוד ברק. אבטחה מוגברת
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים