שתף קטע נבחר

הדרך של אינדיאנה לגמר האנ.בי.איי

25 שנים לאחר שנכנסה לאנ.בי.איי העפילה פייסרס, לראשונה בתולדותיה, לגמר הפלייאוף. הדרך הייתה קשה ומתסכלת, אבל אליפות תשכיח הכל

הקבוצה שאהבה לנצח במדיסון סקוור גארדן, אבל הקפידה לא לנצח את הסדרות נגד ניו-יורק ניקס. הקבוצה ששטפה את המגרש אבל חסרה מזל ולפעמים גם יכולת. הקבוצה שניסתה כל עונה בחמש השנים האחרונות וידעה כי השנה זו אולי ההזדמנות האחרונה, עשתה זאת. אינדיאנה פייסרס, לראשונה בתולדותיה, העפילה לגמר הפלייאוף של האנ.בי.איי.
הפעם האחרונה בה שיחקה אינדיאנה בגמר הפלייאוף, הייתה בשנת 69, אז עדיין באיי.בי.איי. הקבוצה שפתחה את העונה ההיא עם מאזן מחריד של 5 נצחונות מ-20 משחקים, התעשתה, זכתה באליפות המזרח, וניצחה את קנטאקי ואת מיאמי, בדרך לגמר הליגה. במעמד הזה נכנעה הפייסרס לאוקלנד, 4:1.
בשנת 76 פרשה אינדיאנה מהאיי.בי.איי והצטרפה לאנ.בי.איי, יחד עם הניו יורק נטס ועם סאן אנטוניו ספרס. ב-13 השנים הראשונות שלה בליגה היא רשמה רק פעמיים מאזן חיובי (בשנת 81 וב-90) ועוד פעם אחת השיגה שוויון בין מספר הנצחונות להפסדים (בשנת 87). לאורך שנות השמונים סיימה פייסרס שבע פעמים את העונה במקום האחרון בבית שלה.
בשנת 81 רשמה אינדיאנה את ההופעה הראשונה שלה בפלייאוף, אבל נכנעה כבר בסיבוב הראשון לפילדלפיה. רק שנתיים מאוחר יותר, רשמה הקבוצה את הנצחון הראשון שלה בפלייאוף, על אטלנטה (96:87).
1993 הייתה השנה ההיסטורית בה הצליחה פייסרס להעפיל לראשונה בתולדותיה לגמר החוף המזרחי, זאת לאחר שהיא הודחה פעמיים בשנתיים הקודמות, כבר בסיבוב הראשון, על-ידי בוסטון סלטיקס. פייסרס הפסידה לניקס אבל פתחה מסורת של יריבות דרמטית. נגד ניו יורק אכלה אינדיאנה הכי הרבה מרורים, אבל גם רשמה את רגעי התהילה הגדולים שלה. מההדחה בסיבוב הראשון ב-93 ועד לההעפלה הראשונה בתולדותיה לגמר הפלייאוף, לפני יומיים, הייתה ניקס הגורם הראשי בהיסטוריה של הפייסרס בדור הזה.
כך נראתה היריבות בין הקבוצות לאורך העשור האחרון.

1993 - ניקס מנצחת בקלות

פייסרס פוגשת את ניקס בסיבוב הראשון של הפלייאוף והיא מפסידה 3:1. במשחק הראשון ניצחון לניו יורק, במשחק השני אינדיאנה מנצחת בבית, אך מפסידה את שני המשחקים הבאים.

1994 - פייסרס לראשונה בגמר המזרח

הקבוצות נפגשות שוב, הפעם במעמד הגבוה ביותר שאליו הגיעה אינדיאנה. ניקס עולה ליתרון מבטיח של 0:2, אינדיאנה מגיבה בשלושה ניצחונות רצופים, ניו יורק לא מוותרת, משווה ל-3:3 ומנצחת את המשחק השביעי בביתה, בדרך להופעה ראשונה בגמר האנ.בי.איי, לאחר 21 שנים.

1995 - מילר חונק את הניקס בדרך לגמר המזרח

חצי גמר המזרח. במשחק הראשון בגארדן, מילר קולע 8 נקודות ב-16 שניות כדי להפוך פיגור של 6 לניצחון 107-105. אחר כך הוא מדביק ליריבה את הכינוי צ`וק ארטיסטס (אמני ההשתנקות). ניקס משווה במשחק השני, אבל אינדיאנה, בשני נצחונות רצופים עולה ל-1:3. את המשחק החמישי מנצח פטריק יואינג בשביל ניקס, בסל שהוא קולע שתי שניות לסיום. ניקס מנצחת גם במשחק השישי, אבל יואינג מחטיא זריקה פשוטה בסוף המשחק השביעי כדי לשלוח את אינדיאנה לגמר החוף.

1998 - הסיוט של הניקס חוזר

המעמד זהה, חצי גמר המזרח. יחס הכוחות שונה בתכלית. הפייסרס עולה ליתרון 0:2 ניקס מצמצמת בניצחון במשחק השלישי. מילר מנצח את ניו יורק שוב, הפעם בהארכה, ומארק ג`קסון, פעם בניקס, רושם טריפל דאבל במשחק מספר 5, כדי לחתום נצחון של אינדיאנה בסדרה כולה, 1:4.

1999 - הניקס גדולה על הפייסרס

גמר המזרח. הניקס מנצחת במשחק הראשון, אבל מפסידה בשני. לארי ג`ונסון, בקליעה מדוייקת 6 שניות לסיום המשחק השלישי, שומר את הנצחון בניו-יורק. אינדיאנה משווה את הסדרה בנצחון חוץ, אבל ג`ונסון במשחק מספר 5 ואלן יוסטון במשחק השישי, מבטיחים שוב את מקומה של הניקס בגמר הפלייאוף.


לפנייה לכתב/ת
רויטרס
מגש הכסף. מילר
רויטרס
מומלצים