שתף קטע נבחר

מועצת הכבלים קנסה את ערוץ 5 ב-200 אלף ש'

מועצת הכבלים קנסה את ערוץ הספורט בעקבות מה שהיא מגדירה "פרסומת סמוייה", לאחר שידור פרומואים עם השם פלאפון במהלך משחקי ליגת העל. בכיר במועצה ל-ynet: "בערוץ הספורט מזלזלים בנו"

מועצת הכבלים והלווין שלחה בסוף השבוע האחרון מכתב לחברות הכבלים בהם היא הודיעה, כי היא קונסת את ערוץ 5 בעוון פירסומת סמוייה לחברת "פלאפון". המועצה טוענת כי ערוץ 5 הפר את הסיכומים המוקדמים עם המועצה לגבי פירסומת סמוייה בליגת פלאפון, היא ליגת העל, ולכן חברות הכבלים (שאחראיות על ערוץ 5) נקנסו בכ-200 אלף שקלים.
לערוץ הספורט יש עשרה ימים להגיב למכתב ולהשמיע את טענותיהם בפני המועצה. ל-ynet נודע, כי קנס נוסף נמצא בדרך לערוץ הספורט בעבור פירסומת סמוייה לאורנג', תחת הסיסמה "ליגת אורנג'" (ליגת העל בכדורסל). במועצת הכבלים יש משרד מיוחד של פיקוח על הפירסומות בראשותו של שי בלום, שבימים האחרונים הצליח "לתפוס" שוב את ערוץ הספורט בהפרות של התקנות.
בכיר במועצת הכבלים והלווין הסביר היום (ד') ל-ynet: "בכבלים ובערוץ הספורט מזלזלים במועצה. אנחנו סיכמנו על כך שמותר להם להכניס את שם המאמץ בשם של הליגה כגון "ליגת פלאפון - ליגת העל", אבל אסור להם לפרסם "פרומואים" במהלך השידור עם השם "פלאפון" מרוח על כל המסך. זוהי פירסומת סמוייה שאסורה לפי הכללים ולכן הם נקנסו".
עוד נודע ל-ynet כי בימים האחרונים שלחו ממועצת הכבלים מכתב לערוץ הספורט ובו טענה לגבי ריבוי ה"פרומואים" של ערוץ ספורט 5+ בכל ערוצי הטלוויזיה בכבלים. במועצה מציינים כי בעתיד הם יקנסו את ערוץ 5 והכבלים במידה והפרסומות לא יפסקו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פלאפון. עלה לכבלים 200 אלף ש"ח
מומלצים