שתף קטע נבחר

חברי מרכז: "ביבי והליכוד הם כמו בעל ואשה"

כך, למשל, מסביר חבר מרכז הליכוד עוזי כהן מדוע יש לתמוך בקאמבק הצפוי של נתניהו. לעומתו, ראש סניף המפלגה בחיפה סבור שנתניהו כשל ויש לבחור מועמד אחר. חברי המרכז מתווכחים

בנימין נתניהו מתכנן כנראה את שובו לליכוד לאחר החלטת היועץ רובינשטיין לא להגיש נגדו כתב אישום, אולם לא כל חברי המרכז יקבלו אותו בזרועות פתוחות. בקרב חברי מרכז חלוקות הדיעות אם יש לבחור בפריימריז הקרובים שוב את נתניהו כמנהיג התנועה.
בסניף הליכוד בחיפה לא יוצאים מגדרם לנוכח הקאמבק הצפוי. איציק רגב, ראש הסניף, משוכנע שמועמד הליכוד לא יהיה נתניהו, אלא "יבחרו באחר". "אני בכלל לא משוכנע שנתניהו ירוץ במסגרת הליכוד, הוא יכול להקים גוש אחר בכלל. נטיית הלב שלי היא לטובת סילבן שלום. הוא עדיף על נתניהו - הוא נבון, שקול, מנהל טוב, הוא צמח בארץ ישראל השנייה - הוא מזרחי, ודבר חשוב נוסף - יש לו את ג'ודי ככוח עזר. יחד הם צמד של מדליית זהב".
רגב טוען כי הוא שמע מחברי כנסת מפורשות שהם אינם תומכים בחזרתו של נתניהו לליכוד. "נדמה לי שנקעה נפשו של העם מראשי ממשלה כושלים. גם הנוכחי וגם נתניהו", אמר.
לעומתו חבר המרכז עוזי כהן, הידוע כתומך של נתניהו, מתייחס לחזרתו של נתניהו לראשות הליכוד כאל עובדה מוגמרת, והוא כבר נערך למבצע: "התכנסנו אתמול בערב והתחלנו לתכנן את הכנסים הבאים. נכין חטיבות וגדודים ונכין תחמושת לקרב הזה. ביבי והליכוד הם כמו בעל ואשה, הולכים ביחד. ביבי הבעל והליכוד זאת האשה".
הוא משוכנע כי "בשעת השין כולם יהיו כמו חיילים בבקו"ם וילכו אחרי המפקד, אחד אחרי השני, אף אחד לא יצייץ. ביבי בראש, אחריו שרון ושלישי סילבן. רגב לא יודע בכלל על מה הוא מדבר".
בני כשריאל, ראש מועצת מעלה אדומים מנסה להיות זהיר יותר: "לא תהיה התמודדות. ביבי ואריק יסגרו דיל ביניהם, אני מכיר את שניהם והם פרגמטיים. בינתיים הם ינסו להילחם על דעת הקהל, ברגע שאחד מהם יראה שהצד השני מוביל הם יגיעו להסכמה. כל אחד מחברי המרכז שאומר לך בעד מי הוא, מדבר מתחושת הבטן של הרגע. חברי המרכז מחכים לסקרים כדי לדעת במי לתמוך, והם ילכו לפי מידת התמיכה שיקבל כל מועמד בציבור הרחב. אם תהיה התמודדות בלי נתניהו, ירוצו שרון, שטרית, סילבן ולבנת. אם ביבי חוזר - סילבן ולבנת לא יתמודדו ואריק וביבי יסגרו ביניהם מי מוביל".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
נתניהו. "הגדודים כבר נערכים"
צילום: גלי תיבון
גלי תיבון
שלום. "ג`ודי ושלום הם צמד של מדליית זהב"
גלי תיבון
צילום: דודו פריד
שרון. "בסוף יהיה דיל"
צילום: דודו פריד
מומלצים