שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עמרם מצנע: "רצה לשתף את כולם בהצלחה"
  "מי שלא ראה את רובי בימי האליפות של הפועל חיפה, לא ראה אדם מאושר בחייו. כך ארצה לזכור אותו, כמו בימים המאושרים של אותו הקיץ"

  רובי שפירא ז"ל. צרוף מילים שקשה לעכל. ככל שעוברות השעות הצער על מותו הולך ומעצים. המחשבה על רובי המתעמת לבדו עם בעיותיו ומחליט ליטול את חייו במו ידיו היא מחשבה שאיננה מפסיקה לנקר בי מאז הגיעה אלי הבשורה הקשה על מותו של רובי. חבל. באמת חבל.
  הציבור הרחב הכיר את רובי שפירא רק מאז לקח לידיו את ניהולה של קבוצת הכדורגל של הפועל חיפה כדי לראותה זוכה באליפות המדינה. לגביו, היתה זו מימושה של אהבת ילדות ומפעל הנצחה אישי.
  אהבת ילדות, שהחלה בבית הוריו, כאשר הצטרף אל אביו שהיה גזבר הפועל חיפה ואל אחיו, שהיה אף הוא אוהד מושבע, למשחקיה של הקבוצה. הוא הזרים סכומי כסף בסדרי גודל שלא היו מוכרים קודם לכן בספורט והצליח לגבש קבוצה שהביאה להגשמת החלום -הפועל חיפה אלופת ישראל לשנת 9-1998.
  מי שלא ראה את רובי באותם ימים, לא ראה אדם מאושר בחייו. כמו מי שהצליח להגשים משאת נפש. הוא הסתובב כשחיוך ענק על פניו, כל שפת הגוף שלו שידרה אושר לאין קץ. כך ארצה לזכור אותו כמו בימים המאושרים של אותו הקיץ.
  היה גם רובי נוסף. רובי שלא היה כל כך מוכר לציבור. רובי שלא היה מסוגל לסרב לבקשה לסיוע. אדם נדיב וטוב לב, כאילו רצה לשתף את כולם בהצלחתו. מכשור רפואי למחלקות בבתי חולים, מתן בסתר בהיקפים חסרי תקדים. איזה נדיבות ואיזה אצילות. האמינו לי, מעטים כמוהו פגשתי.
  היה גם רובי אחר. רובי של כבוד עצמי, רובי שנתן את מילתו ואף פעם לא חזר בו, רובי שהבטחה שלו קוימה תמיד עד לפסיק האחרון. רובי שהתקשה להתמודד עם הביקורת הלא מוצדקת ולעיתים אפילו מרושעת שהוטחה בו. הוא התקשה לעכל את מה שנתפס בעיניו ככפיות טובה של אנשים. הצביעות היתה ממנו והלאה, הוא בז לה ותעב את הרשעות.
  ישבתי איתו לשיחת רעים לפני מספר שבועות בביתו. ידעתי כי התגבשה אצלו ההחלטה "להשתחרר" מהמשא הכבד של ניהול הקבוצה, אבל רובי כמו רובי לא היה מוכן להפקיר את הקבוצה והיה ברור לו כי כל הסכם יכלול הבטחה להמשך קיומה של הקבוצה בעתיד. לא שערתי אז כי המושג "עתיד" לגבי רובי, יסתיים במועד קרוב כל כך.
  רובי, יליד חיפה ותושב העיר, אדם אציל נפש וטוב לב. דמות ייחודית ומיוחדת בציבוריות החיפאית. “אדם" במלוא משמעות המילה. לכולנו הוא יחסר.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ארכיון
  עמרם מצנע. "מעטים כמוהו פגשתי"
  ארכיון
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  שפירא. רובי שלא הכרתם
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  מומלצים