שתף קטע נבחר

חומר של אלופים

לאחר שפיגרו כבר ב-16 נקדות ברבע השלישי, ביצעו הלייקרס קאם בק מדהים ברבע הרביעי בדרך לסדרת הגמר של האנ.בי.איי

לוס אנג`לס לייקרס לא יכולה הייתה לעשות את זה בצורה יותר דרמטית. הקבוצה שאיבדה הובלה של 3:1 בסדרה, כבר ראתה את עצמה עושה היסטוריה שלילית, והופכת לקבוצה השמינית בהיסטוריה שמאבדת יתרון כזה ומפסידה בסדרה כולה. ברבע השלישי כבר הובילה פורטלנד ב-16 נקודות הפרש, אבל ריצה של 13:31 ברבע הרביעי הביאה לניצחון של לוס אנג`לס בסיום 84:89.
שחקני הלייקרס עלו למשחק כשכל הלחץ עליהם. משחק מספר 6 היה כולו של פורטלנד, שהגיעה למשחק אמש עם הבטחון עצמי גבוה. הלחץ עשה את שלו והחשמל שזרם בסטייפלס סנטר, עבד בשלושת הרבעים הראשונים נגד שחקניה חסרי הניסיון של לוס אנג`לס.
יותר משהלייקרס ניצחו במשחק, פורטלנד הפסידה אותו. הבלייזרס היו טובים יותר, ולוח התוצאות הראה זאת במשך 40 דקות. ראשיד וואלאס היה מצוין(30 נקודות, ב-50 אחוז מהשדה), סטיב סמית צלף מכל מצב וסקוטי פיפן הציג משחק הגנה מושלם. האחרון, יחד עם וואלאס וסאבוניס עבדו קשה על שמירות כפולות ומשולשות על שאקיל אוניל (18 נקודות, 9 ריבאונדים), וזה עבד. עד שלבלייזרס נגמר האוויר.
הרבע האחרון היה היפוך גמור של המשחק. הלייקרס שיפרו את היכולות שלהם בהתקפה ובעיקר בהגנה, אבל זכו בנצחון בעיקר בגלל ההיעלמות הפתאומית של פורטלנד.
קובי בראיינט, שאלמלא הציג הופעות חיוורות במשחקים הראשונים היה נבחר לאיש של הסדרה, היה המוציא הראשי לפועל של הלייקרס. הכדורים לא הפסיקו ללכת אליו והוא לא הפסיק לקלוע (סיים עם 25 נקודות). בזמן שכולם דיברו על הספסל העמוק של פורטלנד, היו אלה דווקא המחליפים של הלייקרס ובראשם בראיין שאו עם שלוש שלשות גדולות ברבע הרביעי, ששינו את התמונה בסיום.
בצד השני לא הצליחה הבלייזרס לייצר נקודות. פיפן וסמית נעלמו, סאבוניס הסתבך עם עבירות וראשיד וואלאס סבל משמירה כפולה של הלייקרס, יחד עם התעלמות השופטים מעבירות ברורות שנעשו עליו. לקראת סיום המשחק עוד ניסו הבלייזרס לחזור לתמונה, אך שתי קליעות עונשין של רוברט הורי, 17 שניות לסיום המשחק, העלו את הלייקרס ליתרון 88-82 וגמרו את הסיפור עבור הבלייזרס.
עם סיום המשחק השתחרר הקיטור שהצטבר בלוס אנג`לס. בראיינט, שכבר רואה את עצמו בדרך לטבעת ראשונה בגיל 21, אמר: "זה מה שעושה קבוצה לאלופה".
גם מאמן הלייקרס, פיל ג`קסון, שכבר טעם שש אליפויות בקריירה שלו, יצא מגדרו אחרי הנצחון: "משחק מספר 7 הוא תמיד מעניין", אמר ג`קסון, "אבל אף פעם לא ראיתי דבר כזה".
שאקיל אוניל העדיף דווקא להחמיא לבלייזרס: "הם שיחקו את המשחק הטוב ביותר שלהם וניצחנו אותם בציפורניים. אני אזכור את הסדרה הזאת לאורך כל הקריירה שלי".
בצד המפסיד לא הצליחה פורטלנד להבין איך זה קרה. "קשה לבלוע את הגלולה המרה הזאת", אמר פיפן, "ויהיה קשה לעכל אותה לאורך כל הקיץ. אף אחד לא ציפה שנמתח את הלייקרס כל כך, ויש לנו את כל הסיבות להיות גאים ולא להיכנס לדיכאון".

רויטרס
קובי בריינט מול בראיין גראנט
רויטרס
מומלצים