שתף קטע נבחר

רובינשטיין: הדו"ח על נתניהו - "דו"ח חמור"

היועץ המשפטי לממשלה אמר לעיתונאים כי הוא שלם עם ההחלטה שלא להעמיד את נתניהו לדין והודה בחילוקי דעות קשים בפרקליטות בשאלת ההעמדה לדין

"זהו דו"ח חמור. התגלתה לפני תמונה עגומה ועצובה." כך אמר שלשום (יום ד') היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, בתדרוך שערך לעיתונאים בעניין פרשת נתניהו-עמדי.
במהלך התדרוך גילה רובינשטיין כי גיבש את החלטתו רק ביום ראשון, לאחר שבועות של התלבטויות קשות ואמר כי הוא שלם עם החלטתו, מאחר שלא היו די ראיות להעמדה לדין.

חילוקי דעות בתוך הפרקליטות

רובינשטיין הודה כי היו חילוקי דעות בפרקליטות בעניין ההעמדה לדין, "זה דבר לגיטימי, הגון ומקצועי שבסוגייה מסויימת תהיינה דעות שונות. אני מכבד את הזולת ואת דעותיו, ושקלתי את הדברים. בחלק מהנושאים הגענו להסכמה, ובחלקם נותרו חילוקי דעות, מאחר שאני הוא זה שקיבל את ההחלטה בסופו של דבר, ואני סברתי שלא היו די ראיות להעמדה לדין".
היועץ המשפטי טען כי לא היו כל חילוקי דעות בינו לבין פרקליטת המדינה, עדנה ארבל, על אי פרסום עמדתה של ארבל בתוך מסקנות הדו"ח.

"הפרשה לא פגעה במשטרה"

רובינשטיין טען כי סגירת התיק לא תפגע בתפקוד המשטרה, למרות שהמליצה להעמיד את נתניהו לדין בפרשה. הוא אמר כי "תפקיד המשטרה הוא לחקור, ואחר כך היא נותנת המלצות. תפקיד הפרקליטות הוא לבחון אם ההמלצות יכולות לעבור את מבחן בית המשפט. המשטרה, כמו כל גוף, עושה את עבודתה, ולכל אחד יש תפקיד".
לסיכום אמר היועץ המשפטי: "ראיתי עצמי כצריך לעשות מעשה הגון ומצפוני. אולי מישהו אחר היה בדעה אחרת. זוהי החלטה מצפונית, וזה מה שיכולתי".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
דו"ח חמור. רובינשטיין
צילום: גלי תיבון
צילום: גלי תיבון
לא היו מספיק ראיות. נתניהו
צילום: גלי תיבון
משה שי
חילוקי דיעות. ארבל
משה שי
מומלצים