שתף קטע נבחר

נתניהו: "עברנו שנה קשה מאוד"

ראש הממשלה לשעבר חזר לארץ אחרי ביקור בארצות הברית ואמר כי הלקח שהפיק מהשנה האחרונה הוא כי "אנחנו מצויים בקיטוב פנימי עמוק", אבל בתוכו הוא מצא גם "ידידות ואחווה"

ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, שב שלשום בערב (יום ד') לארץ אחרי ביקור של מספר ימים בארצות הברית והתראיין לכלי התקשורת לראשונה אחרי פרסום הדו"ח.
נתניהו אמר בצאתו מבית אביו כי הוא מתכוון לנוח כמה ימים, ורק לאחר מכן ישיב על שאלות.
נתניהו מסר הודעה קצרה ובה אמר: "משפחתי, כמה מחברי הטובים ואני, עברנו שנה קשה מאוד. אני שמח שהחוויה הקשה הזו נמצאת מאחורינו. לא אומר כאן מה עבר עלי, מה עבר על אישתי ומה עבר על ילדיי. אני שמח שילדיי הקטנים לא יצטרכו יותר ללכת לבית הספר ולגן הילדים ולשמוע קריאות גנאי על הוריהם. אני שמח שבתי הגדולה תוכל עכשיו ללכת לאוניברסיטה ולא תצטרך יותר לתת הסברים בעניין הזה".
נתניהו הוסיף כי הלקח המרכזי שהוא הפיק מהשנה האחרונה הוא כי "אנחנו מצויים בקיטוב פנימי עמוק מאוד, לדעתי מסוכן מאוד שהתדרדר לעיתים לשנאת חינם. אבל אני גיליתי בתוך התופעה הזו תופעה הפוכה לחלוטין. גיליתי ידידות ואחווה ורעות מהמוני אזרחים. גם גיליתי זאת ממקור לגמרי בלתי צפוי - מיריבים פוליטיים, ממשפטנים אמיצים ומכמה עיתונאים אמיצי לב, שבאו והתייצבו לימין האמת".

עדיין ההצגה הכי טובה בעיר

מוקדם יותר היום פרסמה לשכת נתניהו, בתגובה לפניות הרבות מן התקשורת, הודעה האמורת כי ראש הממשלה לשעבר "יגיב בספונטניות" על דו"ח היועץ המשפטי ביציאה מנמל התעופה, עם שובו ארצה.
הציפייה לספונטניות הביאה להיערכות שיא בנתב"ג ובתקשורת, וכבר בשעה 16:00, 70 דקות לפני הנחיתה, פרשו הכבלים, האנטנות הורמו ו"הפלשים" נבדקו סמוך לשער "השלום" בנתב"ג. עובדי נמל סקרנים, צלמים ועוברי אורח שלאוזניהם גונבה השמועה כי נתניהו מגיע, התקבצו ליד השער. "הוא ידבר אתכם. הוא הבטיח לי" אמר משה רונן, חבר מרכז הליכוד ואחד מאנשי ה"פורום הישראלי למען נתניהו".
"הנה הוא מגיע", צעקו האנשים, ונתניהו, מלווה ברעייתו, חייך כנכנס אל השברולט. הצלמים נדרכו, מחכים שיצא מהרכב כמובטח, אך הנהג אפילו לא האט. נתניהו המחייך נפנף לשלום, הנהג לחץ על הגאז והכתבים נותרו המומים מאחור. "מגיע לכם" צעקו ושמחו המוני המתקבצים, ומחאו כפיים כאילו ידעו מראש על תרגיל חביב ומתוכנן זה.
"זה היה צפוי" אמר חיים כהן, ראש הפורום למען נתניהו, עדיין עם הסטיקרים ביד. "מה ציפיתם, שהוא יעשה כאן מסיבת עיתונאים?"

חברי הליכוד בירושלים העדיפו לראות כדורגל

משדה התעופה נסע נתניהו לביתו בשכונת רחביה בירושלים. רק שני פעילי ליכוד המתינו לו שם, והסבירו שחבריהם העדיפו לצפות בכדורגל. נתניהו יצא ממכונית הקאדילק שלו, מחייך מאוזן לאוזן, והתחבק במשך דקות ארוכות עם אחד מהפעילים, מאיר הלר, מוותיקי תנועת הליכוד.
כשצעד לעבר ביתו, עצרו מכוניות ברחוב, ונהגים ירושלמים קראו לעברו: "אנחנו אוהבים אותך ביבי" ו"הצדק יצא לאור". נתניהו נופף להם לשלום ונכנס לביתו.
הוא סירב לענות לשאלות העיתונאים שהמתינו לו במקום.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גילי כהן מגן
יחזור להתמודד? נתניהו
גילי כהן מגן
אביגיל עוזי
ציפיה בליכוד. שרון וסילבן שלום
אביגיל עוזי
צילום: אורן אגמון
מחכים לביבי. ליבנת
צילום: אורן אגמון
מומלצים