שתף קטע נבחר

ממשל קלינטון: הקונגרס פוגע בתהליך השלום

דובר מחלקת המדינה תקף את החלטת הקונגרס האמריקני שהודיע כי יקצץ את הסיוע לרשות הפלסטינית אם תכריז על מדינה בצורה חד צדדית

ממשל קלינטון מבקר את החלטת בית הנבחרים האמריקני, שהודיע ביום ה' כי יקצץ את הסיוע לרשות הפלסטינית, אם הפלסטינים יכריזו על מדינה עצמאית, בצורה חד צדדית.
הקונגרס האמריקני אישר הצעת חוק בנושא, בה תמכו גם צירים דמוקרטים ורפובליקנים, שהצליחו להעביר אותה ברוב של 385 מול 27 מתנגדים. בחוק נקבע גם כי ארצות הברית לא תכיר במדינה פלסטינית שתוכרז בצורה חד צדדית.
"חקיקה בזמן כזה, תסבך את המשא ומתן אותו אנו מנסים לקדם ותערים קשיים על הנסיונות האמריקנים לגבש נייר עמדה משותף לשני הצדדים", כך אמר אתמול דובר מחלקת המדינה, פיליפ ריקר. "ממשל קלינטון ממוקד בנסיונות להבאת השלום וחוקים כאלה יציבו מכשולים בדרכו ובטח לא יעזרו לו", טען ריקר.
הנשיא קלינטון אמר באוגוסט כי ישקול להשעות את היחסים עם הרשות הפלסטינית, אם זו תכריז, באופן חד צדדי, על מדינה. אך פרשנים אמריקנים אמרו לרויטרס היום כי מטרתו של קלינטון היתה לדחות את ההכרזה שתוכננה ל-13 בספטמבר ולהביא לחידוש נוסף של השיחות ביו הצדדים.
הרשות הפלסטינית פירסמה הודעה ובה תיארה את החלטת בית הנבחרים האמריקנית כ"משוחדת ומוטה לטובת הישראלים, בהם ארה"ב תומכת מאז 1948". הרשות קראה לסנאט האמריקני שלא לאשר את החוק, "מטרת ההחלטה היא להפעיל לחץ על הפלסטינים בתקופת המשא המתן ומדיני".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סיגמא
תוקף את הקונגרס. קלינטון
סיגמא
צילום זום 77
החלטה מוטה. יאסר ערפאת
צילום זום 77
מומלצים