שתף קטע נבחר

ש"ס: אנחנו מוכנים לבחירות חדשות

למרות זאת, במפלגה מסתייגים ואומרים "לא נמתח את החבל"

"הפסקתי את הדו-שיח עם ש"ס מפני שבאוויר ריחפה מעין תחושה של כעין איום מרומז", אמר אמש ראש הממשלה, אהוד ברק, כשנשאל מדוע הפסיק את המשא ומתן על עתידה של רשת מעיין החינוך התורני. "אני והממשלה הזו לא פועלים תחת שום איום שהוא, בשום עניין שהוא", הוסיף ברק.
"ברק השאיר אותנו עם המכנסיים למטה", אומרים גורמים בש"ס בעקבות החלטתו של ראש הממשלה. בש"ס ממתינים לשובו בצהרים של יו"ר התנועה, השר אלי ישי, מז`נבה על מנת להחליט כיצד לנהוג בהצבעה הצפויה מחר בנוגע לפיזור הכנסת.
יו"ר סיעת ש"ס, חבר הכנסת יאיר פרץ, אומר כי הוא אינו מאחל לאף אחד להתמודד עם הבעיות שיצוצו לברק כאשר הקואליציה שלו תהיה מורכבת רק מסיעות מר"צ, שינוי ומפלגת המרכז.
פרץ אומר כי בשל כך הוא קורא לראש הממשלה לשוב למשא ומתן להגיע לפתרון המשבר. עם זאת, טוענים גורמים במפלגה, שגם במידה והמשבר לא יפתר ביומיים הקרובים, קיימת מגמה בש"ס "לא למתוח את החבל יותר מדי".
למרות זאת בש"ס דואגים לבשר כי בסקרים חיצוניים ופנימיים שערכו, המפלגה תשמור על כוחה ואף תגדיל אותו במקרה שייערכו בחירות. חבר הכנסת דוד טל אמר אמש בתוכנית "משעל חם": "נפשנו קצה במצב. אנחנו המפלגה שהכי מוכנה היום במצב של בחירות חדשות". סיעות שינוי, ישראל בעליה והמפד"ל הכריזו שיתמכו בהצעה לפיזור הכנסת שתעלה במליאה ביום ד`.
במערכת הפוליטית העלו כמה תרחישים עיקריים במידה שש"ס תפרוש מהקואליציה.
שרים בישראל אחת קוראים לברק להקים ממשלת אחדות יחד עם הליכוד, אך יו"ר הליכוד אריק שרון אמר בתגובה כי לא יצטרף ל"ממשלת הכישלון של ברק". במקביל קיימו אתמול גורמים בישראל אחת מגעים עם יהדות התורה במטרה להשיבה לקואליציה. בינתיים נראה כי המגעים נשאו פרי - בהצבעת אי האמון אמש לא נכחו חברי הכנסת של יהדות התורה. רק חבר כנסת אחד נכח במליאה והוא נמנע בהצבעה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זום 77
נפשנו קצה במצב. דוד טל
זום 77
ארכיון ידיעות אחרונות
ברק: לא פועל תחת איומים
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים