שתף קטע נבחר

יו"ר סיעת ש"ס: אפשר לסיים המשבר תוך שעות

יו"ר סיעת ש"ס, יאיר פרץ, לא מבין את אהוד ברק. בראיון ל-ynet הוא אומר: "בשביל מה הפסיק ברק את המו"מ, כדי להעניש אותנו? הצבעתנו מחר היא הצבעת מחאה".

נכון לעכשיו כל 17 חברי הכנסת של סיעת ש"ס יצביעו מחר בעד פיזור הכנסת - כך אומר היום יו"ר הסיעה, יאיר פרץ, בראיון ל-ynet.
עם זאת, טוען פרץ, אם תתקבל פנייה מאחד משרי ישראל אחת לחזור אל שולחן המשא-ומתן, תימנע ש"ס בהצבעה מחר, או תבקש מח"כ אביגדור ליברמן לדחותה. "הפערים ביננו לבין הממשלה בנוגע למעיין החינוך התורני אינם גדולים. עם קצת רצון טוב, אפשר לסיים את המשבר תוך כמה שעות", הוא מעריך.
ש: ואם לא תקבלו כל פנייה מישראל אחת, תצעד הכנסת מחר עוד צעד לעבר בחירות חדשות?

ת: "במקרה כזה נצביע בעד פיזור הכנסת, אך אם ראש הממשלה, אהוד ברק, יפנה אלינו אחר כך, ננסה לפתור את המשבר, ונתנגד לחוק כשיובא להצבעה בקריאה ראשונה".
ש: גורמים במערכת הפוליטית מעריכים, כי אם יוקדמו הבחירות יירד כוחה של ש"ס, כך שבעצם לא כדאי לכם לפזר את הכנסת.

ת: "אף אחד לא רוצה בבחירות חדשות עכשיו. ההצבעה שלנו היא הצבעת מחאה. אנחנו ניצבים בפני שורת הכרעות מדיניות וכלכליות חשובות, וזה לא יהיה נכון להתעסק עכשיו, במשך חצי שנה, במערכת בחירות. אבל אם בכל זאת יתקיימו בחירות, סיעת ש"ס ערוכה אליהן, ותוך כמה ימים אנחנו יכולים להקים מטה ולפתוח סניפים חדשים".
ש: יצרתם קשר כלשהו עם ברק מאז הכרזתו אתמול על הפסקת המשא-ומתן?
ת: "התקשרתי אליו אתמול, וביקשתי ממנו לתת הוראה לחידוש המשא-ומתן, אבל הוא אמר שרק לאחר ההצבעה יחודשו המגעים. אני לא מבין בשביל מה הוא הפסיק את המגעים, כדי להעניש אותנו? הוא משך אותנו עשרה חודשים. כל פעם היו לו דרישות מוזרות, עד שראינו שרשת החינוך קורסת. הסברתי לו שלא רצינו להצמיד לו אקדח לרקה, אלא רק להציל את רשת החינוך שלנו".

לפנייה לכתב/ת
שאולי שם טוב
יאיר פרץ
שאולי שם טוב
מומלצים