שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  זעם על הצעת חד"ש לפיה פגיעה בחיילים לא תיחשב כפעולת טרור
  סערה בכנסת בעקבות הצעת החוק של חד"ש: האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו דורשים להסיר את הצעת החוק אותה הם מכנים גזענית; יו"ר הקואליציה זאב בוים כינה את חברי הכנסת של חד"ש "סוסים טרויאנים" ובמרצ זועמים: "התנגדות אלימה לכיבוש היא גם סוג של טרור"

  הצעת החוק שהגישה אתמול (ב') סיעת חד"ש, על פיה פגיעה של פלסטינים בחיילי צה"ל לא תיחשב כפעולת טרור, מחוללת סערה וגוררת התנגדויות מימין ומשמאל.
  חברי הכנסת אורי אריאל ויורי שטרן, מהאיחוד הלאומי-ישראל ביתנו, פנו לנשיאות הכנסת בדרישה להסיר את הצעת החוק אותה הם מכנים "גזענית". בדרישתם הסתמכו אריאל ושטרן על סעיף 134ג' בתקנון, לפיו יו"ר הכנסת והסגנים לא יאשרו הצעת חוק שלדעתם היא גזענית במהותה או שוללת את קיומה של מדינת ישראל כמדינתו של העם היהודי.
  יו"ר הקואליציה, ח"כ זאב בוים (ליכוד), כינה את חברי הכנסת של חד"ש "סוסים טרויאנים" ואמר כי "זהו ביטוי נוסף להיותם של חברי הכנסת הערבים משתפי פעולה של יאסר ערפאת. מצער ומפתיע שחברת הכנסת היהודיה של חד"ש, תמר גוז'נסקי, נתנה את שמה כעלה תאנה לחוק אשר מציב כוונת של ממש לראשם של חיילי צה"ל".
  גם ח"כ מוסי רז (מרצ), המשרת כקצין מילואים בשטחים, מתנגד להצעת החוק ואומר כי למרות שמאבק בכיבוש הוא לגיטימי, הרי שפגיעה פיזית בחיילים, כמו גם פגיעה באזרחים ישראלים ופלסטינים, היא אלימות לשמה. "על חברי הכנסת של חד"ש, שאומרים בצדק כי הכיבוש הוא אלימות מהסוג הגרוע ביותר, להבין שגם התנגדות אלימה לכיבוש, היא סוג של טרור", אומר רז.
  יו"ר מרצ, יוסי שריד, אומר כי החוק הוא יוזמה פסולה: "אין זה מתפקידם של מחוקקים לתת הכשר לגילויים של אלימות כלשהי. אנחנו, שמתנגדים למדיניות החיסולים של הממשלה, לא נסכים בשום פנים לחיסולים מהצד הפלסטיני, יהיו קורבנותיהם אשר יהיו".
  בתגובה לסערה שחוללה ההצעה בכנסת, אמר ח"כ עיסאם מחול, מיוזמי הצעת החוק, כי "זאת צביעות לאשר בתמיכת הממשלה את הצעת החוק של ח"כ ישראל כץ הקובעת כי רשימה התומכת בארגון טרור לא תוכל לרוץ לכנסת ומאידך להשתולל כאשר מנסים להגדיר מה זה טרור על פי החוק הבינלאומי".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום גלי תיבון
  משתפי פעולה עם ערפאת. בוים
  צילום גלי תיבון
  צילום: אורן אגמון
  מתנגד. רז
  צילום: אורן אגמון
  מומלצים