שתף קטע נבחר

ברק מעדיף "ש"ס מרוככת"

ראש הממשלה מנהל משא ומתן שקט באמצעות מקורביו במהלך החג. רק ביום ראשון, אומרים בסביבתו של ברק, תיפול ההכרעה

ראש הממשלה אהוד ברק ינהל במהלך החג מלחמת עצבים עם השותפות הסוררות לקואליציה. ההערכות הן כי ברק ינסה לשלב ש"ס `מרוככת` בקואליציה החדשה, למרות שהצביעה בעד פיזור הכנסת. במהלך החג גינס ברק את בכירי "ישראל אחת", ובפגישה הוחלט להציב בפני ש"ס "תנאים מגבילים", אם יוחלט להשיבה לממשלה. בראש וראשונה מעוניין ברק להבהיר לש"ס את חובותיה הקואליציוניים, שלא ניתן להתעלם מהם במהלך משבר כזה או אחר.
גורמים בש"ס מסרו כי משא ומתן בינם לבין ישראל אחת כבר מתנהל, אך "פנייה רשמית מברק טרם הגיעה". לדבריהם, ש"ס מעוניינת לפתוח את ההסכם הקואליציוני הקיים ולדון בו מחדש. יו"ר סיעת ש"ס, יאיר פרץ, הכחיש הבוקר קיומו של משא ומתן ישיר עם ראש הממשלה.
מקורבי ברק דואגים מנגד לפזר מידע בדבר אפשרות ריאלית להקמת קואליציה צרה, בתמיכה מבחוץ של יהדות התורה והסיעות הערביות. אפשרות נוספת העומדת בפני ברק היא כינון ממשלה שבה יישבו גם סיעות ישראל בעליה והמפד"ל. הסבירות לכך נמוכה יותר, בגלל ההכרעות המדיניות הקרובות.
בסדרת ראיונות שהעניק לא חשף ברק מהי תכניתו, או כיצד הוא רואה את הממשלה החדשה שתקום. ברק הדגיש רק נקודה אחת: "למרות התוצאה בכנסת - לא תהיינה בחירות. השרים שהצביעו נגד הממשלה התפטרו למעשה, ובקרוב נחליט מה לעשות. מה שקרה בכנסת זו קומבינה מביכה. לא אתן לקומבינות מסוג אלה שהתקבלו להשפיע עלי", דברי ברק.
בסביבתו של ברק מעריכים כי הוא יבחר באפשרות של ממשלת מיעוט רק כמוצא אחרון.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רונן לידור
ברק. שומר על המוראל
רונן לידור
צילום:זום 77
השר אלי ישי: לפתוח ההסכם הקואליציוני
צילום:זום 77
מומלצים