שתף קטע נבחר

שלושה חודשי מאסר על תנאי לעו"ד בוכניק

סניגורה של נורית בוכניק, הסובלת ממחלה קשה, נשא אותה על גבו לאחר הקראת גזר הדין

בית המשפט המחוזי בתל-אביב גזר שלושה חודשי מאסר על תנאי למשך שנתיים על עו"ד נורית בוכניק, בגין שיבוש הליכי משפט והעלבת עובד ציבור.
בוכניק, שסובלת ממחלה קשה, ישבה שפופה ומכווצת על ספסל הנאשמים והאזינה לדברי השופט. לאחר הקראת גזר הדין, עו"ד מנחם רובינשטיין, סניגורה של בוכניק, יצא מאולם בית המשפט ובאופן מפתיע הרים אותה ונשא אותה על גבו.
בוכניק הורשעה במסגרת המשפט בו הועמדו לדין חברי כנופית פרדס כץ באשמת ניסיון ההתנקשות ברוני הררי, מראשי כנופית רמת עמידר, בבית קפה בגבעתיים לפני כשנתיים.
ניסיון ההתנקשות סימן את שיאו של הסכסוך הממושך בין כנופיית פרדס כץ לכנופיית רמת עמידר. בוכניק פיתחה קשרים רומנטיים עם ראש כנופית פרדס כץ, איציק חדיף (חישי). בפסק הדין נטען שהיא ניצלה את מעמדה כעורכת דין וסייעה לחדיף בכך שמסרה מידע בנוגע לחקירה לאחר שנעצר בחשד למעורבות בניסיון ההתנקשות.
במתן גזר הדין אמר השופט כי הנאשמת ניצלה את מעמדה כעורכת דין ואת קשריה בבית המעצר ובמשטרה על מנת להיפגש עם הנאשמים בעת היותם במעצר. השופט אמר כי אין ספק שכעורכת דין היא הייתה מודעת לעובדה שכאשר נאשמים נמצאים בחקירה, ומופרדים זה מזה, העובדה ששוחחה עמם ועדכנה את הנאשמים האחרים בפרטי החקירה, עלולה הייתה לשבש הליכי משפט.
עו"ד רובינשטיין ביקש לבטל את ההרשעה כדי שזו לא תפגע בעבודתה של בוכניק ושרשיון עריכת הדין שלה לא ישלל. השופטים דחו את בקשתו.
מיד לאחר הקראת גזר הדין אמרה בוכניק כי בכוונתה לערער לבית המשפט העליון והוסיפה: "הם זוכו ואני הורשעתי, אך נכון לעכשיו אני אמשיך לעבוד בכל כוחותי".

לפנייה לכתב/ת
יוסי זלינגר
הסניגור רובינשטיין נושא את בוכניק על גבו
יוסי זלינגר
יוסי זלינגר
תערער לעליון. בוכניק
יוסי זלינגר
מומלצים