שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מסעות דויד בארץ הקודש

  הצגת היחיד של דויד הר נולדה בעקבות מסע שערך בישראל וברשות הפלסטינית לפני 4 שנים. בקרוב ב"קאמרי"

  המחזה "ויה דולורוזה", מאת המחזאי והשחקן הבריטי דויד הר, המתאר את רשמיו של הר מביקור בן שבוע שערך בישראל וברשות הפלסטינית לפני כארבע שנים, יועלה החל מה-16 בינואר על בימת תיאטרון הקאמרי. מדובר בהצגת יחיד, שבמקור ביצע אותה הר עצמו, ובישראל יבצע אותה השחקן אוהד שחר ("קופנהגן", "המורדים", "נורה"). עם העלאת המחזה בלונדון ובניו-יורק הוא זכה לביקורות משבחות ולהתייחסות רבה בעיתונות האנגלית והאמריקנית.
  במהלך ביקורו בישראל וברשות הפלסטינית נפגש הר עם שחקנים ויוצרים, פוליטיקאים פלסטינים וישראליים, מתנחלים ויוצרים, ביניהם דויד גרוסמן, הבמאי ערן בניאל, ח"כ בני בגין, שולמית אלוני, הפוליטיקאי הפלסטיני חיידר עבד א-שאפי, ההיסטוריון הפלסטיני אלברט אג'זריאן, חוסיין ברגותי והמפיק ג'ורג' איברהים. המחזה, שהוא מעין מונולוג אישי, נכתב בשנת 1997 ועלה לראשונה בלונדון שנה מאוחר יותר. בשנת 1999 הופיע הר עם "ויה דולורוזה" בניו-יורק וגם כאן זכה לתשבוחות.
  המחזה תורגם לשפות רבות, אך זו הפעם הראשונה שהוא יוצג על הבמה בישראל. עבור הקהל הישראלי מדובר בהזדמנות יוצאת דופן להביט בעצמו במראה, מתוך נקודת המבט של עובר אורח. בתיאטרון הקאמרי יוצג המחזה בעברית עם תרגום סימולטני לערבית, ובשלב מאוחר יותר תועלה ההצגה גם בשפה הערבית. את הגרסה הישראלית למחזה ביימה עדנה מזי"א ("המורדים", "הורדוס"), ואת התרגום וההקדמה כתבה ענת גוב ("חברות הכי טובות", "ליזיסטרטה"). דויד הר, עדנה מזי"א וענת גוב תרמו את התמלוגים של ההצגה לקרן השלום של תיאטרון הקאמרי, הפועלת להבאת נוער ערבי ויהודי לצפייה בהצגות תיאטרון. ההצגה תתקיים באולם החזרות המשופץ של הקאמרי.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים