שתף קטע נבחר

שלום: זהו סופה של ממשלת ברק

ח"כ סילבן שלום מרוצה מתוצאות ההצבעה היום בכנסת ומסביר ל- ynet למה ברק לא מתאים

"ש"ס לא הצביעה בעד פיזור הכנסת בגלל בעיות הכספים לרשת החינוך", אומר היום ח"כ סילבן שלום ל-ynet. "הם פשוט לא מרגישים טבעי בממשלה. הניסיון לשים את ש"ס ומרצ יחד, לא עובד, ועובדה שעכשיו זה מתפרק".
ח"כ שלום, שעבד קשה על השגת הרוב בהצבעה בכנסת, חוגג היום את נצחונו. למרות שלא ציפה לכך, יחד עם הח"כים של שינוי ושל ש"ס, שהחלטתן הסופית נדחתה לרגע האחרון, הגיעו התומכים בחוק לרוב של 61 ח"כים.
"זה סופה של ממשלת ברק", אומר ח"כ שלום. "אעשה כל מה שנדרש כדי להביא רוב של 61 גם בקריאה הראשונה. גם הרוב שהיה היום זה עבודה שלי, כי ברק לא מתאים. האישיות שלו היא צבאית, הוא אינו מתייעץ עם חברי הממשלה וכאן לא המקום להוריד פקודות. ביבי לא התנהג ככה וכשהוא כן התנהג כך, הוא שילם את המחיר. ברק ניצח בבחירות האישיות אבל הפסיד בכנסת. תודה על הרבה רצון טוב ומעט יכולת. אני לא יודע למה אומרים שהציבור לא רוצה בחירות. הציבור שלי דווקא רוצה מאוד בחירות. בכל רמזור מבקשים ממני להפיל את הממשלה".
גם היציאה מלבנון שביצע ברק לפני כשבועיים לא השאירה רושם רב על ח"כ שלום, והוא מזהיר: "היציאה מלבנון אמנם נראית עכשיו כהצלחה, אבל זו הצלחה שצריכה לעמוד במבחן הזמן".
ובנוגע לאפשרות שיתמודד על ראשות הממשלה בבחירות, אם יוקדמו, רומז ח"כ שלום: "אני כעת לא מתעסק בעניינים פנימיים, אבל ברור שיהיה יותר ממועמד אחד בבחירות לראשות הליכוד".

לפנייה לכתב/ת
מומלצים