שתף קטע נבחר

המילטון וג`ורדן רוצים לסגור עיסקה

מאמן אוניברסיטת מיאמי, לאונרד המילטון על סף סיכום עם הוושינגטון וויזרדס. הפרת החוזה עם מיאמי עלולה לעלות לו מיליון דולר

לאונרד המילטון, מאמן אוניברסיטת מיאמי, אמור לחתום בימים הקרובים על חוזה לארבע שנים בקבוצת הוושינגטון וויזרדס מהאנ.בי.אי.
המילטון הגיע להסכמה עם נשיא הוויזרדס, מייקל ג`ורדן, על חוזה של שני מיליון דולר לעונה, אולם העיסקה עלולה להיתקל בקשיים. לפני שנה האריך המאמן את החוזה שלו עם אוניברסיטת מיאמי בשבע שנים, בסכום של 750 אלף דולר לעונה. הפרת החוזה עלולה לעלות למאמן בקנס ובפיצוי בסך מיליון דולרים.
המילטון בן ה-51, מעולם לא אימן ב-NBA. בעבר הוא אימן את מכללת אוקלוהומה סטיייט, ובשנת 90 עבר למיאמי, שם לקח קבוצה בינונית והפך אותה למצליחה. בעונת 98-99 הוא נבחר למאמן העונה בליגת הביג איסט, כשהוביל את קבוצתו למאזן של 23 ניצחונות מול שישה הפסדים.
בשש העונות האחרונות סיימה מיאמי עם מאזן חיובי של ניצחונות-הפסדים, ובשלוש העונות האחרונות העפילה המכללה לטורניר המכללות הארצי. בעונה האחרונה אף הגיעה מיאמי ל-16 הגדולות בטורניר, שם הפסידה לטולסה.
מאזנו של המילטון בעשר העונות במיאמי הוא 144 ניצחונות מול 147 הפסדים.
פרשן הכדורסל שימי ריגר, המקורב להמילטון מסר ל-YNET כי שוחח היום (יום רביעי) עם אישתו של המילטון, שסיפרה כי בעלה שוהה בוושינגטון וכי רק הוא רשאי לאשר את הידיעה.
ריגר הוסיף כי המילטון ידוע כמאמן הגנה יסודי וקפדן שהכין שחקנים רבים לאנ.בי.אי, בהם ביירון סקוט, ג`ון סטרקס וטים ג`יימס. להערכתו של ריגר, תערים אוניברסיטת מיאמי קשיים רבים על המאמן.

לפנייה לכתב/ת
מומלצים