שתף קטע נבחר

בהרודס הורידו מוצרים ישראלים מהמדפים

בלחץ פלסטיני הוחלט להוריד ממדפי הכלבו הבריטי מוצרים שיוצרו בשטחים; בין המוצרים שהוחרמו - יינות ירדן וגמלא; הרודס: "נבדק מקום ייצור המוצרים"

כל-בו הרודס הבריטי הוריד בשבוע האחרון ממדפיו מוצרים ישראלים שיוצרו בשטחים. כך דיווחה בסוף השבוע סוכנות הידיעות "רויטרס". הרודס, הנמצא בבעלות איש העסקים המצרי מוחמד אל-פאיד, קיבל את ההחלטה להוריד את המוצרים הישראלים מהמדפים בעקבות טענות של גורמים פרו-פלסטינים, שטענו כי המוצרים מיוצרים מעבר לקו הירוק וברמת הגולן – מעבר למה שמוגדר "גבולות 67'".
הצעד של הרודס הוא המשך למדיניות שנקטה חנות לונדונית בשם "סלפרידג'", שהורידה בדצמבר 2001 את המוצרים הישראלים לאחר שפלסטינים הפגינו מול החנות. החנות הלונדונית טענה כי הסיבות להחלטה אינן פוליטיות אלא מונעות על ידי הרצון למנוע את המחאות נגדה – לפחות עד סיו םתקופת החגים. עם זאת, במקרה של סלפרידג' הוחזרו המוצרים הישראלים למדפים, לדברי דובר החברה, מייד עם תום תקופת החגים.
דובר הרודס מסר ביום שישי האחרון כי המוצרים שהורדו הם בין היתר יינות וממתקים, והחנות בודקת את מקום הייצור של המוצרים. "לאור טענות מסוימות שהובאו לתשומת ליבנו, הורדו ב- 12 בינואר מספר מוצרים ישראלים מהמדפים, עד לתוצאות הבדיקה לגבי מקום הייצור שלהם", מסר הדובר. בין המוצרים שירדו מהמדפים: יינות גמלא וירדן, בייגל פרעצל וחלווה "אחווה".
האיחוד האירופי הזהיר את ישראל כבר ב- 98' בדבר מכירת מוצרים המיוצרים מעבר לקו הירוק, למרות שהם נושאים תווית עליה נכתב "מיוצר בישראל", לאחרונה החל האיחוד האירופי לבחון ביתר קפידה את המוצרים הישראלים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים