שתף קטע נבחר

העסיק עובדים זרים לא חוקיים ונקנס ב-200 אלף ש'

בחודשים האחרונים הגיש צוות מיוחד במשרד העבודה כ- 200 כתבי אישום נגד מעסיקים של עובדים לא חוקיים

בעל חברת תשתית נקנס ב-200 אלף שקל על העסקת עובדים זרים ללא היתר ואי תשלום שכר מינימום.
אוליצקי אילן, מנהל ובעלים של חברת אוליצקי עבודות עפר, כבישים ופיתוח, הורשע היום (ג') בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב במסגרת עסקת טיעון.
בחודשים האחרונים הגיש צוות מיוחד שהוקם במחלקה המשפטית שמטפל באכיפת חוק עובדים זרים במשרד העבודה והרווחה כ- 200 כתבי אישום. מראשית ינואר 2002 בלבד נפתחו כ- 200 תיקי חקירה נגד מעסיקים בחשד שעברו על חוק עובדים זרים.
הקנס שהוטל על אוליצקי הוא הגבוה ביתר שהוטל עד כה על עבירה זו. לאחרונה הוטלו קנסות בגובה עשרות אלפי שקלים ואף יותר מ- 100 אלף שקל על מעסיקי עובדים זרים ללא היתר.
על-פי הערכת המשרד לביטחון-פנים, בישראל יש כיום כ-180 אלף עובדים זרים השוהים פה בניגוד לחוק, ומלבדם עוד 107 אלף עובדים זרים חוקיים. נוכח האבטלה הגוברת בחן באחרונה ראש הממשלה, אריאל שרון, את סוגיית העובדים הזרים הלא חוקיים, והינחה את השר לביטחון-פנים, עוזי לנדאו, להכין תוכנית לגירושם. על פי התוכנית, יגורשו בשלב ראשון כ-1,000 עובדים זרים מדי חודש. בהמשך, אם יינתן תקציב מתאים, יגורשו אף 2,000 או יותר עובדים בחודש.
על-פי התוכנית, מתחילת החודש פושטים מדי יום צוותים הכוללים שוטרים, אנשי משרד הפנים ופקחים של משרד העבודה והרווחה על אלפי בתים, מפעלים, בתי-מלון ומקומות עבודה אחרים, שעל-פי מידע מודיעיני מעסיקים עובדים זרים לא חוקיים.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים