שתף קטע נבחר

ישראל אחת-ש"ס: מו"מ אל תוך הלילה

למרות שבשלב מסוים דומה היה שהמשא ומתן עומד על סף פיצוץ, החליטו הצדדים לחזור ולדון בפשרה שתביא לסיומו את המשבר הקואליציוני הקשה

צוותי המשא ומתן של ש"ס ושל ישראל אחת המשיכו לדון אל תוך הלילה בפרטי הצעת ישראל אחת לפתרון המשבר הקואליציוני. בתום הישיבה שערכו ביום א` בערב השרים וסגני השרים של ש"ס, הוחלט להמשיך בדיונים. זאת, למרות ששעות ספורות קודם לכן, לנוכח האולטימטום שהציב ראש הממשלה ברק כי ש"ס תקבל החלטה עוד הלילה, התבטאו חלק מהשרים, ובראשם יו"ר ש"ס, אלי ישי, נגד הכנעות לאולטימטומים ובעד פרישה מהקואליציה. גורמים בש"ס הביעו הלילה אופטימיות זהירה, ואמרו כי ישנם סיכויים לפריצת דרך, אם כי בשלב הזה נותרו עוד אי הסכמות רבות בקשר לפתרון המשבר. כמו כן הודיעו אנשי ש"ס כי בקואליציה החדשה ידרשו שיתוף מלא ועידכונים שוטפים בנושא תהליך השלום, וכן כי הנושא העיקרי בו תעסוק הממשלה יהיה צימצום הפערים החברתיים בישראל.
הנוסחה שתאפשר, ככל הנראה, את פתרון הסבך הקואליציוני, דומה במתכונתה להסכם שגובש לפני שהחליט ברק להפסיק את המשא ומתן. לפי ההסכם המתגבש, יועבר למערכת החינוך של ש"ס סכום כסף מסוים היום, וסכום נוסף בעוד זמן מה. ש"ס מצידה תתחייב למשמעת קואליציונית, ולהפלת החוק לפיזור הכנסת בעת שזה יועלה לקריאה ראשונה. בינתיים לא מדובר בשינויים פרסונליים כלשהם בממשלה. בהסכם, אם יאושר, יתמכו שרי האוצר והחינוך, ובכך עשוי להסתיים אחד המשברים הקשים שעברה ממשלת ברק מאז כינונה.

לפנייה לכתב/ת
שאולי שם טוב
ישיבת שרי ש"ס אמש. ממשיכים במו"מ
שאולי שם טוב
מומלצים