שתף קטע נבחר

זעם בימין על פגישת שרון והפלסטינים

ח"כ שטייניץ: "אין מקום למגעים מדיניים". ח"כ קליינר: "זה לא יעלה על בדעת". שריד מברך: "שרון הוכיח שאם מדברים אליו שנה שלמה בזכות המגעים, הוא מתחיל לקלוט"

הפרסומים על פגישת ראש הממשלה אריאל שרון עם בכירי הרשות הפלסטינית, וכן הדיווח על פגישת בנו עמרי עם ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, לא התקבלו בהפתעה במערכת הפוליטית. כצפוי - בימין זעמו ובשמאל בירכו.
ח"כ צבי הנדל מהאיחוד הלאומי-ישראל ביתנו אמר בתגובה כי "לא יעלה על הדעת שבזמן שתושבי גוש קטיף ממשיכים לספוג פצמ"רים ומטענים ובמרכז הארץ כמעט מדי יום מנסים המחבלים בהוראתו של ערפאת לבצע פיגועי דמים, יקבלו ערפאת וחבר מרעיו לגיטימציה מראש הממשלה. אני דורש מאריק שרון להפסיק את העיסוק במפגשים חשאיים ושבצורה בלתי חשאית ראש הממשלה יורה לצה"ל לפרק את הרשות הפלסטינית ולהעיף את ראשיה חזרה לתוניס".
גם ח"כ יובל שטייניץ (ליכוד), הדגיש כי אין מקום למגעים מדיניים. "זה די מפליא", אמר ל-ynet, "ראש הממשלה לא יכול לנהל מדיניות שמנסה לבודד את ערפאת ומצד שני לשלוח את בנו להיפגש עימו. זה מציג באור מגוחך את הוויכוח בעניין נסיעתו של בורג לרמאללה. יש מקום לביטול הרשות הפלסטינית, לא למגעים מדיניים".
יש לציין כי לשכת ראש הממשלה הכחישה את הדיווח על פגישת עמרי שרון וערפאת.
ח"כ מיכאל קליינר (חירות) מתכוון לפנות מחר (א') ליועץ המשפטי לממשלה כדי לבדוק אם אישר את הפגישה בין עמרי שרון לבין ערפאת, כפי שמתחייב מפסיקת בג"ץ. "כאשר קצב, פרס ובורג רצו להיפגש עם ערפאת – שרון אמר שזה יעודד טרור, אז כשעמרי נפגש עם ערפאת – זה לא פרס לטרור?", שאל קליינר. "שרון מתכוון להפוך לבלפור של הפלסטינים. הדילמה של המערכת הפוליטית היא מי יקים לפלסטינים מדינה – הליכוד או העבודה. ממשלת האחדות הפכה לממשלת התאבדות לאומית".
לעומת זאת, סגן השר לבטחון פנים גדעון עזרא (ליכוד) הביע תמיכה בצעדיו של ראש הממשלה. "הקשבתי למה שצוטט מהשיחות הללו", הוא אומר, "ואין שם אף נקודה שלא מטפלת בהפסקת הטרור. שרון לא חרג מהמדיניות של עצמו. אני לא יודע מה קורה עם פרס ואבו עלא בניו יורק, אבל שרון פעל נכון. הניסיון של בורג לעומת זה, הוא פסול, כי הוא מדבר על דברים בניגוד לדעת הממשלה".
מועצת יש"ע האשימה, בהודעה שפרסמה, את ראש הממשלה שרון בפגיעה בביטחון ישראל ועידוד הטרור. בהמשך ההודעה ממליצה מועצת יש"ע לראש הממשלה לבקש מנשיא ארה"ב ג'ורג' בוש, הדרכה מעשית "כיצד מנהלים מלחמה יסודית ולא מזגזגת בטרור".
יו"ר שינוי, ח"כ יוסף (טומי) לפיד, אמר: "אני מחייב כל ניסיון להידברות, אבל אין טעם להעמיד פנים שזהו רק דיון על הפסקת הטרור ולא משא ומתן מדיני".
יו"ר האופוזיציה ח"כ יוסי שריד (מרצ) אמר כי "מבחן הפגישות יהיה בתוכנן ולא בעצם קיומן. שרון הוכיח שאם מדברים אליו שנה שלמה בזכות המגעים, הוא מתחיל לקלוט".
יו"ר הכנסת, ח"כ אברום בורג, בירך על המגעים: "אני שמח על כך שרה"מ הבין שהדרך היחידה לפתרון הסכסוך והיציאה ממעגל האיבה תבוא רק בעזרת אופק מדיני ומגע בין בכירים משני הצדדים". מקורביו של בורג מוסיפים כי "בעקבות פרסום המגעים של שרון אנחנו מקווים שהוא יסיר את התנגדותו ליוזמה של אברום לנסוע לרמאללה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
לא חרג מהמדיניות. ראש הממשלה שרון
צילום איי פי
מומלצים