שתף קטע נבחר

ח"כ טיבי: מופז אחראי לפשעי המלחמה נגד הפלסטינים

בראיון שנתן לתחנת הטלוויזיה "אל ג'זירה", אמר ח"כ טיבי כי מופז דרש מהחיילים להרוג בכל היתקלות שבעה פלסטינים. כמו כן אמר טיבי כי ראשי צה"ל וקובעי המדיניות ממשיכים להורות על ביצוע פשעים נגד הפלסטינים. ח"כ זנדברג בתגובה: "לצאת מהמליאה בכל פעם שטיבי מדבר"

"הרמטכ"ל שאול מופז הוא האחראי הישיר על פשעי המלחמה שמבצע צה"ל נגד הפלסטינים". כך אמר אמש (שבת) ח"כ אחמד טיבי, יו"ר סיעת תע"ל, בראיון לתחנת הטלוויזיה הערבית אל ג'זירה.
טיבי אמר עוד בראיון, כי לפני כשנה כינס מופז את ראשי צה"ל בבסיס בירושלים, ואמר להם כי הוא רוצה שבע גופות פלסטיניות, בכל היתקלות בין צה"ל לבין פלסטינים. יום אחרי הכינוס, אמר טיבי, חיסל הצבא חמישה שוטרים פלסטינים ברמאללה, ושוטר נוסף בגדה, בהתאם להוראה החדשה של מופז.
טיבי אמר עוד כי ראשי צה"ל הגיבו בפניקה על מכתב הקצינים המסרבים לשרת בשטחים. לדבריו, קצינים בכירים, בהם ראש השב"כ לשעבר, עמי איילון, החלו לדבר בקול שונה וקראו לחיילים הישראלים לסרב למלא אחר פקודות בלתי חוקיות בעליל.
יחד עם זאת, אמר טיבי, ראשי הצבא וקובעי המדיניות, בהם מופז, ראש הממשלה אריאל שרון ושר הביטחון בנימין בן אליעזר, ממשיכים להורות על ביצוע פשעים נגד פלסטינים בכל החזיתות. טיבי ציין עוד כי שר החוץ, שמעון פרס משמש כ"כיסוי בינלאומי ודיפלומטי לפשעיהם".

זנדברג: לצאת מהמליאה

בתגובה לדבריו של טיבי על הרמטכ"ל קורא יו"ר סיעת שינוי ח"כ אליעזר זנדברג לחברי הכנסת לצאת מן המליאה בכל פעם שטיבי מדבר.
ח"כ זנדברג אמר "הגיע הזמן שבכנסת ישראל יעשו מעשה וינהגו בטיבי כפי שנהגו בכהנא בזמנו, זאת עד שטיבי יתנצל בפומבי על דבריו כלפי הרמטכ"ל בפומבי".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
צה"ל הגיב בפניקה. טיבי
צילום: גלי תיבון
מומלצים