שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  רבינוביץ' התפטר מתפקידו כנאמן הפועל חיפה

  כחודש וחצי לאחר מותו של רובי שפירא ז"ל, ומצבה של הפועל חיפה ממשיך להדרדר. היום (א') הודיע יו"ר הרשות לבקרה תקציבית, יאיר רבינוביץ', על התפטרות מתפקידו כנאמן הקבוצה, בעקבות סירוב ההסתדרות להעביר כספים לקבוצה. בהפועל חיפה, לעומת זאת, תוקפים בחריפות את רבינוביץ': "הוא התרכז בעיקר בתקשורת". ברוך זלץ, מחזיק תיק ההסתדרות בחיפה: "אנחנו לא צריכים להעביר אגורה לקבוצה". כעת, נראה כי נושי הקבוצה יפנו לבית המשפט בבקשת פירוק

  יו"ר הרשות לבקרת התקציבים, יאיר רבינוביץ', החליט היום (א') להתפטר מתפקידו כנאמן הפועל חיפה. בפגישה שנערכה בהתאחדות בנוגע לעתידה של הקבוצה, הודיע רבינוביץ' כי אין בכוונתו להתעסק עוד בעניייני הפועל חיפה. "החלטתי להפסיק וללוות את הפעילות הכספית של הפועל חיפה, נובעת מכך שהסתבר שאין בכוונת ההסתדרות לסייע לקבוצה ולתרום את חלקה בתקציב הקבוצה באופן שיאפשר המשך תפעולה עד תום עונת המשחקים".
  רבינוביץ' טען כי הציג לאחרונה בפני ההסתדרות את מצבת החובות של הקבוצה, והזכיר לנציגיה כי היו התחייבו במסגרת הסכם עם רובי שפירא ז"ל לעזור לו לייצב כלכלית את מחלקת הכדורגל.

  "לא ברור מה יקרה כעת"

  גורם בכיר בבקרה התקציבית היה אף חריף יותר מרבינוביץ' כשתקף בראיון ל-ynet את ההסתדרות: "כנראה שכל האנשים שהבטיחו לאחר המקרה הטרגי של רובי שפירא שיעזרו, התחרטו ולא עשו זאת למעט עזרה נקודתית מיידית לאחר ההתאבדות. כעת ברור כי ההסתדרות לא מתכוונת לעמוד בהתחייבויותיה כלפי הקבוצה ולכן קופת המועדון נשארה ללא מזומנים. ליאיר רבינוביץ' לא נשאר מה לעשות כדי לפתור את המצב. אין בקופת האגודה כסף לתשלום השחקנים ולכן לנאמן לא נותר מה לעשות".

  -מה יקרה עם משכורות הקבוצה?

  "הם לא ישולמו בזמן הקרוב מכיוןן שאין כסף בקופת האגודה. מעבר לזה, עדיין אי אפשר לגעת בערבויות של שפירא, מכיוון שמועד הפירעון שלהם הוא רק ב-30 ביוני ולכן השחקנים והצוות המקצועי בבעיה. לדעתי כבר בזמן הקרוב ביותר, אנחנו נראה שחקנים שמתחילים לתבוע את הקבוצה כדי לקבל את כספם".

  -מה יקרה להסדר שערך רבינוביץ' עם הנושים הגדולים של הקבוצה?

  "לדעתי הנושים יסוגו מההסדר מכיוון שהם בנו על כך שאנחנו נפעיל את הקבוצה מבחינה כספית עד תום העונה ואז הם יוכלו לקבל את כספם בחזרה. נכון לעכשיו זה לא קורה ולכן לא ברור מה יקרה עם הנושים ברגע שרבינוביץ' לא מעורב יותר בעניין".

  ההסתדרות: מתנערים מאחריות

  ברוך זלץ, מחזיק תיק ההסתדרות בחיפה, הגיב בביטול לדבריו של רבינוביץ': "יאיר רבינוביץ' מחזיר את מנדט הנאמן למשפחת שפירא ולא להסתדרות. אין קשר בין ההסתדרות לבין סיום עבודתו. הסתדרות מעולם לא התחייבה והיא לא צריכה להשקיע בהפועל חיפה כסף. במידה והמשפחה תחזיר את הקבוצה לידי ההסתדרות, אז נחשוב מה לעשות. נכון לעכשיו אנחנו לא צד בעניין. אין לנו התחייבות ואנחנו לא צריכים להעביר אגורה לקבוצה. נכון לעכשיו גם לאחר עזיבתו של רבינוביץ', הקבוצה נשארת בניהול משפחת שפירא ונציגיה".

  הפועל חיפה: כועסים על רבינוביץ'

  בהפועל חיפה הביעו זעם על החלטתו של רבינוביץ', שלא עשה לדעתם את כל המאמצים כדי לעזור לקבוצה. דרור מרשליקוביץ', דובר הפועל חיפה: "חבל שאת הודעת העזיבה של רבינוביץ אנחנו שומעים מהתקשורת ולא ממנו או מההתאחדות. עוד חבל שמר רבינוביץ' לא השקיע את אותם המאמצים לעזור לקבוצה, כפי שהשקיע בפרסום הדברים באמצעי התקשורת השונים".

  -מה יקרה כעת עם הפעול חיפה?

  "אין לי מושג"

  אפשרות: פניה לבית המשפט

  האפשרות הרלווונטית ביותר היא ככל הנראה פנייה לבית המשפט כדי להתחיל בהליכי פירוק של הקבוצה, כפי שעשתה בית"ר ירושלים בעונה שעברה. בית המשפט כנראה ימנה נאמן מטעמו לנהל את הקבוצה.
  בנוסף, יתכן כי שחקני הפועל חיפה יגישו תביעות כנגד האגודה על כספים שהיא חייבת, דבר שיוביל להעמדה לדין של הקבוצה במוסדות ההתאחדות לכדורגל.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רבינוביץ'. נגמרה התמיכה
  צילום ערוץ 5
  הפועל חיפה. עתיד מעורפל
  צילום ערוץ 5
  מומלצים