שתף קטע נבחר

הח"כים התחרטו: שכרם לא יקוצץ

בבוקר החליטו בכנסת לקצץ במשכורות הח"כים ובתקציב לשכתם. בצהריים הם התחרטו והחליטו לקצץ רק בתקציב הכולל. העיקר שהלוקש יישאר שלם

חברי הכנסת שינו בצהריים (ב') את ההחלטה לקצץ אחוז אחד משכרם השנתי, בסכום של כ-4,300 שקל לכל ח"כ. את ההחלטה קיבלה בבוקר ועדה מיוחדת שדנה בעניין, אבל ועדת הכנסת דחתה כמה שעות אחר כך את ההצעה.
הוועדה המיוחדת לתקציב הכנסת החליטה בבוקר כי כל חבר כנסת יקצץ משכרו 4,300 שקל בשנה, וכן יקצץ בהוצאותיו האישיות ובהוצאות הלשכה שלו, בסכום שלא יפחת מ-20 אלף שקל בשנה.
אבל חברי הכנסת, שחששו לגודל הלוקש, שינו את ההחלטה וקבעו כי יבוצע קיצוץ כולל בסך 24 אלף שקל בתקציב המוענק לכל ח"כ, כך שלמעשה הח"כים יוכלו לקצץ בתקציב לשכתם, ולא במשכורתם.
ח"כ ויצמן שירי (העבודה), שהתנגד לקיצוץ השכר אמר כי "המצב אינו סימפטי" והוסיף: "300 שקל זה מה שעולה לח"כ לשלוח את בנו לשיעור אנגלית. אי אפשר גם להיות ח"כ, גם להיות ישר ובסוף להביא הביתה 12 או 13 אלף שקל".
בין הקיצוצים הנוספים עליהם החליטה הוועדה - קיצוץ של מרכז המחקר של הכנסת, קיצוץ בתפעול השוטף של הכנסת, קיצוץ בכיבודים בישיבות הוועדות ועוד. סך כל הקיצוצים עומד על כ-20 מיליון שקל והכנסת אמורה לקצץ עוד שבעה מיליון שקל מתקציבה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
קיצוץ או לא קיצוץ?
צילום: זום 77
מומלצים