שתף קטע נבחר

הממשלה החליטה להקפיא חקיקת סעיפים ברפורמה

מדובר בהקפאה של 3 שבועות בנושאים השנויים במחלוקת עם ההסתדרות. שוחט קורא להסתדרות לבטל השביתה

שר האוצר אברהם שוחט פנה הבוקר ליו"ר ההסתדרות עמיר פרץ, והודיע לו כי הממשלה החליטה להקפיא למשך 3 שבועות את הליכי החקיקה בנושאים המצויים במחלוקת במסגרת הרפורמה במס.
בעקבות ההחלטה קורא שוחט לפרץ להודיע על ביטול השביתה הגדולה המתוכננת מחר, תוך מניעת הפגיעה הקשה בשירות לאזרח. במקביל קורא שוחט לפרץ, להיכנס למשא ומתן מיידי עם האוצר, כדי להגיע להבנה בנושאים הבעייתיים. יצוין כי ההסתדרות תובעת מהאוצר לבטל את המיסוי המתוכנן על קרנות ההשתלמות, את מיסוי החיסכון וביטול ההטבות במס לנשים עובדות ולעובדי משמרות.
על פי הודעת האוצר, הההחלטה התקבלה תוך התייעצות עם ראש המשלה אהוד ברק ושר המשפטים יוסי ביליין, העומד בראש הוועדה לתיקוני החקיקה המתבקשים במסגרת הרפורמה.
שלמה שני, יו"ר הוועד המקצועי בהסתדרות, אמר בתגובה ל-ynet כי ההכנות להשבתת המשק נמשכות בינתיים כרגיל - למרות הודעת שר האוצר.
שני הוסיף, כי הוא מקווה שקריאתו של בייגה שוחט לעמיר פרץ לחידוש המו"מ באה מתוך כוונה כנה ולא על מנת לדחות את הקץ מבחינת האוצר. שני ציין כי דבריו באים לאחר שראשי ההסתדרות כבר התנסו בשבוע האחרון במו"מ עם האוצר בו התברר להם כי הוא לא מחדש דבר.

לפנייה לכתב/ת
ארכיון ידיעות אחרונות
שוחט. להיכנס למשא ומתן מיידי
ארכיון ידיעות אחרונות
אביגיל עוזי
ברק. התייעצות עם ראש הממשלה
אביגיל עוזי
ברק אוסטרוביץ
פרץ. מסייר במוקדי ההשבתה
ברק אוסטרוביץ
מומלצים