שתף קטע נבחר

מפכ"ל המשטרה: השחקנים מהווים מראה לאוהדים

בדיון שנערך בוועדה הפרלמטרית בנושא אלימות בספורט, טען מפכ"ל המשטרה, שלמה אהרונישקי, כי "לפעמים האלימות במגרשים מתפתחת מהשחקנים עצמם". יו"ר ארגון השחקנים בתגובה: "התבטאות אומללה"

ועדת החקירה הפרלמנטרית בנושא אלימות בספורט בראשותו של ח"כ אבשלום וילן, קיימה היום (ג') דיון בנושא האלימות במגרשים. בין המשתתפים בדיון היו מפכ"ל המשטרה רב-ניצב שלמה אהרונישקי, מנכ"ל מכבי חיפה, חנן שפגט ומוטי אורנשטיין מבעלי הפועל תל אביב.
מפכ"ל המשטרה התייחס לאלימות במגרשים, וטען כי חלק מהתופעה נעוצה בהתנהגות שחקני הכדורגל. "לפעמים אירועי האלימות מתפתחים מהשחקנים עצמם והם מהווים מראה לאוהדים, וצריך למצוא את הדרך להתמודד עם כך".
עוד דיבר המפכ"ל על האמצעים אותם משקיעה המשטרה למיגור האלימות: "העבודה כנגד האלימות היא עבודה מערכתית ורב תחומית וצריכים לחפש כלים להתמודד עם זה. אנחנו מציבים מצלמות במגרשים והם מצלמים את אירועי ההתפרעויות במידה ויש, וחשוב להבהיר כי גם אם אותו אדם שהתפרע לא נענש במשחק עצמו, אנחנו דואגים למצוא אותו והטיפול נעשה מאוחר יותר".
ראש אג"ם, ניצב דני רונן, גילה כי ננקטו אמצעים כנגד שוטרים שלא פעלו כהלכה במגרש. "המשטרה הקימה פורום של כל מפקדי מגרשי הכדורגל הגדולים שמתכנסים בקביעות ודנים בפתרונות לבעית האלימות. רק לאחרונה נשפטו קצינים ושילמו בדין לגבי אחריותם לכל מה שקרה במגרש".
שפגט דיבר על היחס הסלחני לעיתים שמוענק למתפרעים: "עדיין רואים גילויים סלחניים של שוטרים כלפי מתפרעים. אני חושב שחייב להיות תיק משטרה מסודר ומוגדר לדרכי פעולה".
אורנשטיין התייחס לארוע בו חובלה מכוניתו של משה תאומים, מראיש הפועל תל אביב. "לא ברור לי איך לא נתפס אדם שהרס לתאומים את הבית חמש פעמים בשנה וחצי. הגענו למצב אבסורדי במערכת שבו אנחנו נאבקים במתפרעים שלא יפגעו במכבי תל אביב, במקום להתעסק בכדורגל".

יו"ר ארגון השחקנים: "התבטאות אומללה"

יו"ר ארגון השחקנים, אריה אלטר, אמר בתגובה לדברי המפכ"ל: "צר לי על ההתבטאות האומללה של מר אהרונישקי שבוחר להסיט את חוסר האונים של המשטרה בטיפול באלימות שפוקדת את המגרשים מידי שבת. רק בשבת האחרונה היינו עדים לכשבעה רימוני עשן שנזרקו למגרשים במשחקי ליגת העל ולא ראיתי שמישהו נעצר בגלל זה. ובוודאי שלשחקנים לא היה חלק בזה. לדעתי, טוב יעשה המפכ"ל אם ידאג שהשוטרים המופקדים על הסדר במגרשים יעמדו עם הפנים לקהל כפי שנהוג בעולם, ולא עם הפנים למגרש כפי שנהוג בארצנו".
מנגד, הסכים תאומים עם דבריו של אהרונישקי: "אני מסכים עם דברי המפכ"ל. צריכים למצות את כל הדרכים למגר את האלימות בכדורגל. לפעמים השחקנים לא בכוונה מלבים את היצרים והם צריכים ללמוד להרגיע את המשחק ולדעת שמסתכלים על ההתנהגות שלהם והם יכולים למנוע את זה"

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום חגי אופן
אהרונישקי. עבודה מערכתית
צילום חגי אופן
מומלצים