שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "בקרוב יוסרו הגדרות בקריית אליעזר"
  יו"ר חברת "אתוס", האחראית על אחזקת האיצטדיון בקריית אליעזר, מעריך שכבר בדרבי ב-16 בפברואר לא תחצוץ גדר בין יציע ג' למגרש. בקרוב תושלם התקנת מערכת מצלמות דיגיטליות במגרש

  לאחר שבועות רבים של ניסויים ושיפורים באיצטדיון קרית אליעזר, מתכוונים המשטרה וחברת "אתוס", האחראית על האיצטדיון מטעם עיריית חיפה, להוריד את הגדרות ביציע ג', בו אירע אסון קרית אליעזר בסיום העונה שעברה . ל-ynet נודע כי בעשרת הימים הקרובים אמור האישור להתקבל, והגדרות יוסרו במשחקי הקבוצות החיפאיות. התוכנית היא שכבר בדרבי החיפאי, ב-16 בפברואר, לא תחצוץ הגדר בין המגרש ליושבי יציג ג' בקריית אליעזר.
  באיצטדיון כבר ערכו "חזרה גנרלית" להורדת הגדרות במשחקה של הפועל חיפה מול בית"ר ירושלים. השערים שמפרידים בין המגרש לבין האוהדים נפתחו לרווחה, ומאבטחים עמדו וחצצו בין המגרש לאוהדים. לאורך המשחק כולו לא היו שום אירועים חריגים, והניסוי הוכתר בהצלחה על ידי המשטרה ועיריית חיפה.
  איתמר צ'זמיק, יו"ר אתוס, אמר בעניין היום ל-ynet: "כידוע, כבר הסרנו את הגדרות המפרידות בין היציעים בגוש א'. הגדר בין המגרש לבין האוהדים בגוש א' כמעט ונעלמה, והיא מאפשרת קפיצה מעליה במקרה של אסון. עכשיו אנחנו מסיימים את הטיפול ביציע ג', הבעייתי יותר. הורדנו את מספר האנשים שנכנסים לשער, ואנחנו מקווים שנוכל בימים הקרובים להוריד את הגדרות, לאחר שייתקבלו האישורים המתאימים".

  לפני חצי שנה: האוהדים נמחצו

  כזכור במשחק האליפות בין מכבי חיפה למכבי תל אביב בתום העונה שעברה החלו מספר אוהדי חיפה להיכנס למגרש תוך טיפוס על הגדרות המפרידות בין היציעים לדשא. יתר הצופים, ובעיקר היושבים ביציע ג' (היציע בו מרוכזים האוהדים המסורים ביותר של מכבי חיפה שכבר שבע שנים לא חגגו אליפות), החלו ליצור לחץ כבד על השערים הסגורים בנסיון להיכנס גם הם למגרש. כוח המשטרה שהיה במקום מנע מהאוהדים להגיע לכר הדשא וכתוצאה מכך נוצר לחץ אדיר על הגדרות שסביב למגרש, שהעמיד עשרות רבות מהאנשים בסכנת חיים ממשית.
  האירוע הסתיים עם 41 פצועים, ביניהם הנער אמיר רנד בן ה-15 ששוכב עד היום מחוסר הכרה בבית החולים.

  מערכת צילום דיגיטלית

  בקרוב תושלם התקנת מערכת צילום דיגיטלית באיצטדיון, שתאפשר לשוטרים לקבל בזמן אמת תדפיסי צילומים של מתפרעים באיכות גבוהה. כך יוכלו השוטרים לאתר את החשודים בקהל ולעצור אותם עוד בזמן המשחק.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום גילי נחושתן
  פינוי פצועים בקריית אליעזר השנה
  צילום גילי נחושתן
  צילום ערוץ 2
  אוהדים נמחצים ביציע ג' בשנה שעברה
  צילום ערוץ 2
  מומלצים