שתף קטע נבחר

קמפיין חדש לשמאל: המשך הכיבוש גורר המשך הטרור

בשמאל החליטו לצאת בקמפיין שיקרא לצאת מהשטחים. כמה ח"כים כבר חילקו סטיקרים לנהגים בתל אביב. על הפרק: שלטי חוצות ומשמרות מחאה. שריד: צריך להבין שדמוקרטיה וכיבוש לא הולכים ביחד

קואליציית השלום יצאה היום (ה') בקמפיין חדש שכותרתו "לצאת מהשטחים, לחזור לעצמנו". מאחורי הקמפיין עומדות תנועות השמאל שלום עכשיו, מרצ, וכן מספר חברי כנסת מיוני מפלגת העבודה.
בשבועות הקרובים מתכוונת קואליציית השלום להרחיב את פעילותה, לפרסם שלטי חוצות, מודעות בעיתונים, וכן לארגן עשרות משמרות מחאה שיעמדו בצמתים מרכזיים ברחבי הארץ. במודעה ראשונה שהתפרסמה היום נכתב כי "על ישראל להודיע על כוונתה לסיים את הכיבוש ועל נכונותה לנהל משא ומתן כדי להגיע להסכם על פי מתווה קלינטון. בד בבד, האינטרס הישראלי הוא לבצע לאלתר מספר צעדים חד צדדיים".
כמה עשרות צעירים נכחו בצומת ארלוזורוב בתל-אביב בעת ההשקה השקטה של הקמפיין, שצפוי לעורר שוב את הוויכוח על עתיד האחיזה של ישראל בשטחים. חברי הכנסת יוסי שריד, יעל דיין, זהבה גלאון, מוסי רז, אבשלום וילן, רומן ברונפמן והשרה לשעבר יולי תמיר חילקו סטיקרים לנהגים בצומת.
שריד הסביר שוב כי "ישראל לא תחזיק בכיבוש שלה זמן רב, אם היא רוצה להחזיק בדמוקרטיה. דמוקרטיה וכיבוש לא הולכים יחד. היום שני דברים חייבים לבוא אל סיומם: הכיבוש והטרור. כל עוד יימשך הכיבוש יימשך גם הטרור", אמר שריד, "ולהיפך, ואת האמת האכזרית הזו אנו מנסים להנחיל לציבור בארץ".
"יש לי בן שמאלי ובן ימני, כמו שאני הייתי פעם", אמר ח"כ רומן ברונפמן, שחצה את הקווים מהימין אל השמאל. "אני עצמי הגעתי למסקנה שצריך היום להסיר את המסכות ממשלת שרון ולהראות לעם ששרון מוביל לאסון. הקצנתי שמאלה כי הבנתי שהגענו לנקודת האל-חזור. הכיבוש הוא הסיבה לסכסוך עם הפלסטינים וצריך לסיים את זה. עם בלי גבולות הוא עם חולה, בדיוק כמו שאדם ללא גבולות מוגדר אדם חולה".
"אחרי שנה ורבע שרון מיצה את המדיניות שלו ונכשל", אומר השר לשעבר חיים אורון. "כוונתו היא למוטט את הרשות על ידי חיסולים והריסת בתים. לנדאו וליברמן אפילו מצהירים על כך בגלוי. מי שעומד בצומת הזו מבין שזו ממשלה אסונית ואנחנו רוצים להפיל אותה. חשבו שממשלת אחדות תביא פיתרון, אבל אנחנו רואים שאין משפט אחד שפרס ושרון מסכימים עליו".
קואליציית השלום הוקמה במאי 2001, ומוביליה הם צלי רשף (שלום עכשיו) ויוסי ביילין (עבודה). במוצאי שבת מתכננת התנועה הפגנה גדולה ברחבת מוזיאון תל-אביב. "אנחנו לא מוכנים להתחייב כמה אנשים יגיעו להפגנה", אומרים בשלום עכשיו, "אבל מההדים שעולים מן הציבור – אנחנו מבינים שכולם מרגישים שהגיע הזמן לעשות מעשה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו פריד
יוסי שריד
צילום: דודו פריד
מומלצים