שתף קטע נבחר

הפיגוע בבאר שבע: עדיין נשקפת סכנה לחיי אחת הפצועות

קצינה וחיילת נהרגו בפיגוע שאירע אתמול בצהריים סמוך למחנה פיקוד דרום. שני מחבלים פתחו באש בשעת הצהריים לכל עבר ונורו למוות על ידי קצין משטרה וטייסים שאכלו במסעדה סמוכה. בפיגוע נפגעו 22 בני אדם והבוקר עדיין מאושפזות שלוש פצועות בבית החולים "סורוקה"

בבית החולים "סורוקה" בבאר-שבע מאושפזים הבוקר (יום ב') שלושה מפצועי הפיגוע. פצועה אחת עדיין נאבקת על חייה ומצבה מוגדר קשה מאוד. פצועה נוספת במצב בינוני ופצועה נוספת מאושפזת במצב קל.
אף גורם ברשות לא נטל אחריות לביצוע הפיגוע בבאר שבע אולם ההערכה היא כי מדובר בחמאס. הפלסטינים סירבו גם לגנות את שורת הפיגועים האחרונים. על התגובה הישראלית ועל סיפורי ההרוגות ראה בקישורים מימין.

הפיגוע בבאר שבע

שני המחבלים הגיעו לבאר שבע במאזדה לאנטיס. הם החנו את רכבם ליד מאפיית "אומי" ומסעדת השיפודים "סוף הדרך" סמוך לפיקוד, יצאו מהמכונית ופתחו באש. אחד מהם ריסס בירי את מאפיית "אומי", והשני, שהיה חגור בחגורת נפץ, רץ לעבר בית הספר היסודי "גאולים". במשטרה בודקים אפשרות שהמחבל ביקש לבצע פיגוע גדול בבית הספר.
חלק מהחיילים והאזרחים שהיו במקום הסתתרו מתחת לכלי רכב או בבתים סמוכים. לעומתם, קצין משטרה וטייסים שאכלו במסעדה שלפו את אקדחיהם האישיים וירו לעבר המחבלים. מחבל אחד נהרג במקום, והשני נפצע ברגלו. הקצין והטייסים המשיכו לירות לעבר המחבל שנפצע עד שמת.
מאבטח בש.ג של הפיקוד שהיה בין היורים סיפר ל-ynet: "שמעתי צרורות ירי, יצאתי החוצה וראיתי את המחבל זורק את הנשק, כנראה שהיה לו מעצור. הוא ניסה להוציא משהו מהכיסים, לא יודע מה. דרכתי את הנשק ויריתי לעברו שלושה כדורים, אחד מהם פגע לו בראש. הוא התמוטט ונפל. היתה היסטריה באזור והרבה צעקות".
קצין המשטרה, פקד יקי ארצי: "כשהגעתי ראיתי אנשים נמלטים. מספר אנשים שכבו על הקרקע. אחד האזרחים צעק: הנה מחבל. המחבל השתטח מתחת למכונית. לא היה לו נשק, הייתה לו רק חגורת נפץ. כשהוא התרומם, יריתי בו כמה כדורים, והוא נפל".
אומי בלדינגר, מנהל קונדיטוריה: "הירי נמשך כחמש דקות. הייתי שנים רבות בצבא, שירתתי במלחמת לבנון אבל זה היה יותר ממטווח. אם לא הייתי משתטח על הרצפה, הייתי לבטח נהרג. ואני עדיין לא קולט מה בדיוק קרה".
מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב שלמה אהרונישקי, אמר לאחר הפיגוע שפעילותם המהירה של החיילים והשוטרים מנעה אסון כבד. לדבריו, בידי המשטרה לא היו התרעות ממוקדות על כוונה לבצע פיגוע בבאר שבע. אהרונישקי אמר כי בימים האחרונים יש עליית מדרגה בפיגועי הטרור, והמחבלים מנסים לנצל כל פרצה כדי לפגוע בישראלים.
בדיוני מערכת הביטחון היתה הערכת השב"כ שאת הפיגוע ביצע ארגון החמאס וכי שני המחבלים הגיעו מאזור חברון.

בהכנת הידיעה השתתף עלי ואקד

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 1
אזור הפיגוע
צילום ערוץ 1
צילום ערוץ 1
הפיגוע בבאר שבע
צילום ערוץ 1
מומלצים