שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בעלי הקבוצות יפעלו להורדת שכר השחקנים

  בעקבות דו"ח "דן אנד ברדסטריט", שקבע כי קבוצות ליגת העל צריכות לקצץ במרכיב השכר בתקציביהן כדי להגיע לרווחיות, מודיעים יושבי הראש כי בעונה הבאה הם יפעלו להורדת המשכורות. יעקב שחר: "נקצץ את מרכיב השכר בהוצאות שלנו". לוני הרציקוביץ': "כל עסק שיכול לקצץ ולהתייעל צריך לעשות זאת"

  אתמול פירסמה חברת "דן אנד ברדסטריט" למידע עסקי דו"ח הסוקר את תקציבי קבוצות ליגת העל והמאזנים הכספיים שלהן. אחת המסקנות שעלו מהדו"ח הייתה שעל הקבוצות לקצץ בשכר השחקנים כדי להגיע לרווחיות.
  בדיקת ynet בין ראשי קבוצות ליגת העל מגלה כי יושבי הראש מעוניינים לפעול להורדת שכר השחקנים כבר בעונה הקרובה. בעבר כבר הודיעו יושבי ראש של קבוצות קטנות מליגת העל כי עלות השחקנים בארץ גבוהה מדי, ועתה יצאו בהצהרות דומות גם בעלי המועדונים הגדולים, כמו מכבי חיפה או מכבי תל אביב.

  שחר: "השכר אינו מתאים להכנסות"

  לפי "דן אנד ברדסטריט", מכבי חיפה היא הקבוצה היקרה בישראל, עם תקציב של 12 מיליון דולר. הבעלים של מכבי חיפה, יעקב שחר, מסכים כי עלות השחקנים מכבידה על המועדון באופן לא פרופורציונלי להכנסות. שחר: "שכר השחקנים, שהוא המרכיב הגדול ביותר בהוצאת הקבוצות, אינו מתאים לרמת ההכנסות, ולכן מי שכתב את הדו"ח התייחס לזה".

  - איך משנים את המציאות הזאת?

  "אנחנו נצטרך למתן את מרכיב השכר בהוצאות שלנו, וכך נוכל לטפל בעניין".

  - אתה מתכוון לממש את זה במכבי חיפה בעונה הבאה?

  "בהחלט כן".
  מנכ"ל הקבוצה, חנן שפגט, הוסיף: "אני מסכים שצריך לקצץ, אבל אני לא בטוח שאם נוריד את שכר השחקנים הקבוצה תהיה רווחית. בכל מקרה, אנחנו נקצץ בשכר השחקנים בעונה הבאה".

  לוני הרציקוביץ': "אלה הנושאים הבעייתיים בכדורגל"

  מכבי תל אביב היא המועדון השני ברשימת ההוצאות בליגת העל, עם תקציב של 11 מיליון דולר. בעלי הקבוצה, לוני הרציקוביץ', מסכים עם המסקנות של "דן אנד ברדסטריט". "היום, בתקופה של מיתון, מקצצים שכר גם בארגונים מצליחים שמרוויחים", אומר הרציקוביץ', "אז קל וחומר בעסקים כושלים כמו הכדורגל. זו תעשייה מאוד מסוגרת, מאוד לא גמישה, החקיקה סביבה בעייתית והשכר הוא אחד המרכיבים הבעייתיים ביותר".

  - במכבי תל אביב צפוי שינוי ברמת המשכורות?

  "אני לא רוצה לצאת בהצהרות, אבל בהחלט יש בעיה של מקורות. היום השוק כולו בבעיה. כל עסק שיכול לקצץ ולהתייעל צריך לעשות זאת".

  אבי קאופמן: "אפשר לשנות את מערך השכר"

  מנכ"ל הפועל חיפה ומי שמנהל אותה בפועל, אבי קאופמן, אמר כי הדו"ח מפרט רעיונות שקאופמן עצמו חושב עליהם כבר תקופה ארוכה. "אני אומר את הדברים האלו כבר למעלה מארבע שנים. אני מאוד מסכים עם הדו"ח הזה ועם מסקנותיו".

  - אפשר לשנות עכשיו את כל מערך המשכורות?

  "כן, בהחלט. צריך למצוא את הדרך".

  - בהפועל חיפה נראה שינוי בנושא הזה?

  "התחלנו לעשות את זה כבר לפני שנה, ונמשיך עם זה גם בעונה הבאה".

  פניג'ל: "כולם יורידו את השכר"

  גם הבעלים של בית"ר ירושלים, מאיר פניג'ל, מסכים שהמשכורות בארץ לא פרופורציונאליות. "המשכורות כאן גבוהות מדי ללא ספק", הוא אומר. "אני מאמין שכל בעלי הקבוצות נכנסו לבעיה הזאת של משכורות מופרזות, וכולם יורידו את השכר".

  אלתר: "עניין של היצע וביקוש"

  אריה אלתר, יו"ר ארגון שחקני הכדורגל, מסר בתגובה לדברי יושבי הראשו כי "שכר השחקנים מתבסס על היצע וביקוש. אין שכר מינימום ואין תקרת שכר. יש הרבה מאוד שחקנים שמרוויחים פחות משכר המינימום במשק. אם בעלים של קבוצה החליט לעשות חוזה עם שחקן על סכום מסוים, אז למי בדיוק הוא בא בטענות?"

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  המועדון היקר בישראל. יעקב שחר
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  צילום ערוץ 2
  "כל מי שיכול, מקצץ". לוני הרציקוביץ'
  צילום ערוץ 2
  מומלצים