שתף קטע נבחר

נתניהו: אנו עומדים בפני חלון הזדמנויות

ראש הממשלה לשעבר מכנס מחר את פעיליו. לידי ynet הגיע מכתב ששלח לתומכיו: "אני משוכנע בכוחנו להוביל את המדינה קדימה. אני משוכנע בכוחנו לשקם את החברה ואת הכלכלה, ולהחזיר לעם ביטחון ותקווה. אני משוכנע שיחד, בעתיד הלא רחוק, נוכל לבצע כל זאת"

ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, מבעיר את מנועי הבחירות: מחר (יום ד) יערוך נתניהו כנס פעילים גדול בבת-ים אליו יגיעו מאות חברי מרכז הליכוד.
מקורבו של נתניהו, אביב בושינסקי, ממעיט בחשיבות הכנס. "זו פעילות מתמשכת של ביבי במינון קבוע וקטן", הוא אומר. למרות זאת, יש לציין כי נתניהו מגביר את פעילותו. נתניהו התראיין בתחילת השבוע בתוכניתו של נסים משעל, לפני כעשרה ימים הוא היה אורחו של יאיר לפיד ולפני שבוע השתתף בכנס פעילים של מקורבו, חבר הכנסת ישראל כץ, שנערך בהוד השרון.
מקורביו של נתניהו אומרים כי בהשוואה לשרון, שומר נתניהו על פרופיל נמוך וממעט לכנס פעילים. "ביבי לא עושה כלום", אמרו. "לכי תראי כמה שרון מתעסק בפוליטיקה, כל יום חמישי פוגש פעילים וכל זה בזמן שהוא טרוד בענייני המדינה"".
בכנס קודם שערך נתניהו לפני כחודשיים בחדרה, זכה נתניהו לקבלת פנים חמה, אולם בליכוד אומרים, כי "הוא יכול לקבל הרבה יותר חום. בינתיים אנשים מתאפקים כי פוחדים שמישהו שם למעלה - יסמן אותם כאנשי ביבי שעה אחת מוקדם מדי".
לקראת הכנס שיערך מחר בבת ים שלח נתניהו מכתב למוזמנים, שאינו משאיר שאלות פתוחות: נתניהו כבר חושב על היום שלאחר הניצחון בפריימריס.
לפי סקרים בהם מחזיק נתניהו, הליכוד זוכה ב-35 מנדטים בשעה שש"ס יורדת ל-12 מנדטים. נתניהו מבקש לחזק את הליכוד, ככל הנראה מתוך מחשבה על ימי הרכבת הקואליציה. "כדי לבצע מדיניות נועזת", כותב נתניהו במכתב שהגיע לידי ynet, "יש צורך בממשלה חזקה שהליכוד במרכזה והיא נשענת על רוב גדול בכנסת לליכוד ולמחנה הלאומי".

מכתב נתניהו: הנוסח המלא

"אני מאמין שאנו עומדים בפני חלון הזדמנויות היסטורי המאפשר לנו לחלץ את המדינה מן המשבר בו היא מצוייה ולהצעידה אל עתיד טוב יותר.
עומקו של המשבר שהמדינה נתונה בו ברור לכולנו. אך כל זה יכול להשתנות אם נפעל במהירות כדי לא להחמיץ את ההזדמנות ההיסטורית שנפתחה בפנינו.
ארה"ב החליטה למגר את הטרור הבינלאומי. היא פועלת במרץ נגד משטרי הטרור באזורינו, תוך סילוק איומים אסטרטגיים על ישראל. היא מבקרת קשות את משטרו של ערפאת, ומבהירה שאין שום הצדקה לטרור הפלסטיני ולטרור של החיזבאללה.
תפנית עולמית זאת מעניקה לנו הזדמנות למגר את משטר הטרור של ערפאת, דבר שאני קורא לו זמן רב, ולשקם את ההרתעה הישראלית מול כל הנהגה פלסטינית עתידית. זהו המפתח להחזרת הביטחון.
הנצחון על משטרי הטרור, בצירוף תהליך טבעי של התאוששות הכלכלה העולמית, יאפשרו גם למשק הישראלי להתאושש. אך זה יקרה רק בתנאי שננקוט במדיניות כלכלית וחברתית משולבת ומגובשת: קיצוץ בגירעון הלאומי ובבזבוזים משוועים, כמו קצבאות ילדים למשפחות מבוססות, והפניית חלק מן החסכון לחיזוק הנזקקים; הורדת מסים ופיתוח תשתיות, שיעודדו צמיחה ויצמצמו את האבטלה; קיצוץ הבירוקרטיה והפניית משאבים לחיזוק מערכות החינוך ואיזורי הפריפריה.
אלה אינם חלומות באספמיה. הממשלה בראשותי התחילה לבצע מדיניות זאת. עתה יש להשלימה, כפי שעשו הממשלות באירלנד ובספרד, שתוך שנים אחדות הזניקו קדימה את כלכלותיהן והיטיבו עם עמיהן עד לבלי היכר.
כדי לבצע מדיניות נועזת זאת, יש צורך בממשלה חזקה שהליכוד במרכזה, והנשענת על רוב גדול בכנסת לליכוד ולמחנה הלאומי. מעל הכל, עלינו לבוא עם תכנית מוכנה מראש, ולפעול במהירות ונחישות ליישמה.
אני משוכנע בכוחנו להוביל את המדינה קדימה. אני משוכנע בכוחנו לשקם את החברה ואת הכלכלה, ולהחזיר לעם ביטחון ותקווה. אני משוכנע שיחד, בעתיד הלא רחוק, נוכל לבצע כל זאת".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
נתניהו. (צילום ארכיון: רויטרס)
צילום: רויטרס
מומלצים