שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מנהלת הליגה: יוזמה חדשה לשינוי מבנה הליגה

  על פי היוזמה: שתי הראשונות בליגה הלאומית יעלו אוטומטית לליגת העל, ואילו הקבוצה שתסיים שלישית תשחק במשחקי מבחן מול האחרונה בליגת העל. במנהלת רוצים גם להקשיח את הסטנדרטים שיידרשו מהקבוצות שעולות מהלאומית לליגת העל

  יוזמה חדשה הועלתה בשבוע שעבר על ידי הוועדה לשינוי מבנה הליגה שקמה מטעם מנהלת הליגה ובראשה עומד משה תאומים, מבעליה של הפועל תל אביב. בוועדה חברים גם רפי עגיב, מבעלי הפועל תל אביב, גדי אלמליח, יו"ר מכבי קריית גת ואבי לוזון, יו"ר מכבי פתח תקווה. על פי היוזמה, אותה העלה אלמליח, תוגדל ליגת העל ל-14 קבוצות, כפי שדורשת המנהלת, כשהשיטה המוצעת היא ששתי קבוצות יעלו מהליגה הלאומית והקבוצה שתסיים במקום השלישי תתמודד במשחקי מבחן מול הקבוצה שתסיים אחרונה בליגת העל.
  אלמליח: "ההצעה הזאת סותרת את הטענה של גורמים מסוימים שאומרים שהגדלת הליגה עוד העונה הורסת את התחרותיות. בנוסף לכך ששתי קבוצות מהליגה הלאומית יעלו לליגת העל, תינתן לעוד קבוצה ההזדמנות לעלות. ההצעה הזאת תידון בישיבת המנהלת הקרובה. בעונה הבאה יהיו בליגת העל 14 קבוצות ויהי מה, ולא ננקוט באמצעים. אנחנו כמובן נגד ההתאחדות ולא עם ההתאחדות. צריך שהכדורגל לא יהיה לעשירים בלבד ולקבוצות בעלות תקציב של שלושים וארבעים מיליון ש"ח, אלא גם לקבוצות בפריפריה כמו קריית גת והפועל כפר סבא. אני יודע שמושיק תאומים ורפי עגיב אתי בעניין הזה באש ובמים".
  מקור בכיר במנהלת הליגה הוסיף: "הכיוון הוא באמת לאפשר עלייה של שתי קבוצות מהליגה הלאומית באופן אוטומטי ומשחקי מבחן בין הקבוצה שתסיים שלישית בליגה הלאומית לבין הקבוצה שתסיים אחרונה בליגת העל. עם זאת, אנחנו מגבשים עיקרון נוסף, שלפיו תיבדק בקפדנות יכולת השרידות של הקבוצות שעולות מהלאומית בליגת העל, והכוונה היא שהקריטריונים יהיו קשוחים יותר מאלה שנהוגים היום ברשות לבקרה תקציבית. יכול להיות מצב שקבוצה כמו בית"ר באר שבע, שנמצאת במקום השני בליגה הלאומית אבל לכל הדעות אין לה את היכולת לשחק בליגת העל, לא תעלה ובמקומה תעלה הקבוצה שנמצאת אחריה בטבלה. כך נהוג גם בכל העולם".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  ההצעה תועלה בישיבתה הקרובה של המנהלת. יעקב שחר
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  מומלצים