שתף קטע נבחר

הכנסת: לא כל חייל יכול להיות גם אזרח

נדחתה הצעת חוק למתן אזרחות לכל חייל המשרת בצבא. הליכוד והמפלגות החרדיות התנגדו להצעה, מרצ והערבים תמכו. ח"כ מוסי רז: "הממשלה רוצה שכירי חרב"

הכנסת דחתה היום (ד') את הצעת החוק של חבר הכנסת, מוסי רז ממרצ, למתן אזרחות לכל חייל המשרת בצבא. 34 חברי כנסת התנגדו להצעה ורק 20 תמכו בה. על פי החוק, רשאי שר הפנים לתת אזרחות למי שסיים שירות צבאי. הצעת החוק של רז נועדה לאפשר למספר מצומצם של חיילים, שאינם מחזיקים באזרחות ישראלית, לקבלה במהלך שרותם הצבאי.
חבר הכנסת רז אמר בתום ההצבעה: "הממשלה רוצה בשכירי חרב שילחמו ויסכנו את חייהם, אבל יורקת בפרצופם ולא רוצה לתת להם זכות בסיסית כמו זו". לדבריו, "התנגדות הממשלה לחוק היא כניעה מבישה למפלגות הדתיות. אני תמה על כך שנגד החוק הצביעו בין השאר גם מי שאמורים לשמש כנציגי העלייה בכנסת".
הצעתו של רז זכתה לתמיכת הח"כים הערבים, ח"כים מסיעות מר"צ ושינוי. כמו כן תמכו בהצעה הח"כים אופיר פינס, אברום בורג ויעל דיין (עבודה) ומוטי משעני (גשר).
התנגדו להצעה הסיעות הדתיות וכן דוד לוי (גשר) וחברי הכנסת מהליכוד: בוים, בלומנטל, ישראל כץ, מרידור, נווה, ליבני, ריבלין ושיטרית.לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים