שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  נדחתה בקשת YES לשידור משחקי המונדיאל

  מועצת הכבלים והלוויין דחתה את בקשת YES להקמת ערוץ מיוחד בתשלום לשידור המשחקים; "קיים חשש כבד שאישור בקשתה של YES יוביל לשידורם של המשחקים בבלעדיות למנוייה, ויסכל את מכירת זכויות השידור של משחקי המונדיאל לגורמים נוספים"; מחזיקת הזכויות, צ'רלטון: נפנה לבית המשפט

  המועצה לשידורי כבלים ולווין דחתה היום (חמישי) את בקשה של חברת הלווין YES לשידור משחקי המונדיאל במסגרת ערוץ מיוחד בתשלום. המועצה דחתה את הבקשה מסיבות של חשש לבלעדיות ולא כתוצאה מהתנגדות עקרונית לשידור משחקי המונדיאל במסגרת ערוץ בתשלום. לאחר תקופת דיונים ממושכת, קבעה המועצה כי קיים חשש כבד שאישור בקשתה של YES יוביל לשידורם של המשחקים בבלעדיות למנוייה, ויסכל את מכירת זכויות השידור של משחקי המונדיאל לגורמים נוספים, לרבות ערוצים חופשיים כערוצים 1, 2 או 10. כזכור, ב-YES ביקשו לגבות כ-240 שקלים תמורת הערוץ.
  עו"ד דורית ענבר, יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולווין, הסבירה ל-ynet כי ההחלטה התקבלה למרות שב-YES לא ביקשו בלעדיות על שידור המונדיאל. "בהסכם בין צ'רלטון (מחזיקת הזכויות לשידור המשחקים - נ.ש) לבין YES היו סעיפים שמעניקים סכום כסף גדול יותר לצ'רלטון במידה והערוץ המיוחד היה בלעדי למנויי YES, והתקשרות של צ'רלטון עם גוף שידור נוסף הייתה משנה את התנאים לרעתם", אמרה ענבר. "לאחר שעיינו בטיוטת ההסכם, הגענו למסקנה כי התנאים האלה מקשים מאד על גופים אחרים לרכוש את הזכויות. אנחנו כמועצה ציבורית לא יכולים לאשר זאת. אנחנו צריכים לדאוג לצופים בכל הארץ ולאפשר למרבית הציבור לצפות בשידורים".
  מ-YES נמסר בתגובה: "בהתאם להודעה שקבלנו היה הערוץ מאושר לשידור אילו היו גם הכבלים רוכשים אותו, וקהל חובבי הכדורגל בארץ היה נהנה מחגיגה אמיתית. אנו פונים לכבלים להצטרף לבקשה לאשר את הערוץ כדי לא למנוע מחובבי כדורגל אירוע גדול של מונדיאל".
  מחברת צ'רלטון נמסר כי הם מתכוונים לערער על החלטת המועצה לבית המשפט. "רק היום קיבלנו את החטת המועצה והיא פוגעת בזכויות יסודיות שלנו, אמר ל-ynet אדר זהבי, מנכ"ל צ'רלטון, "אני מניח שנגיש את העתירה לבית המשפט במהלך השבוע הבא?

  סוף הדרך של המונדיאל?

  למרות החלטת המועצה, עדיין אין ביטחון כי המונדיאל לא יועבר - בסופו של דבר - בערוץ מיוחד בתשלום. "נכון להיום לא עומדת על שולחננו כל בקשה כזאת", אומרת ענבר, "אם נקבל בקשה עם תנאים אחרים, אנחנו נשקול אותה". יצוין כי בחברות הכבלים מנהלים משא ומתן ממושך עם חברת צ'רלטון. מ"ערוצי זהב" נמסר כי עם השלמת המשא ומתן עם צ'רלטון, מתכוונים בחברה להעביר את המשחקים במסגרת ערוץ מיוחד בתשלום. דורון אדמתי, סמנכל שיווק ותכניות של מת"ב אמר כי ההחלטה כיצד לשווק את הערוץ תתבצע רק בסיום המשא ומתן. מ"תבל" לא נתקבלה עד כה תגובה.
  דוד עמר, ראש עיריית נשר וחבר המועצה לשידורי כבלים ולווין, נחשב למתנגד הגדול של ההצעה של YES. "בשבועות האחרונים נפגשתי עם שר האוצר, עם שר המשפטים ועם חברי כנסת - כולם חשבו כפי שאני חשבתי", אומר עמר, "פעם בארבע שנים, כשיש אירוע מהסוג הזה, חובה על רשות השידור לתת שירות לאזרח. בסיטואציה בה YES הייתה מקבלת את הזיכיון, 75 אחוזים מהאזרחים לא היו רואים את המשחקים. מה עם החיילים במוצב? עם המאושפזים בבתי חולים? אפילו מבחינה חברתית, כשיש היום מובטלים רבים עם שעות פנאי ארוכות, למה לא לתת להם סוכריה שתמתיק את המצוקה ואת הדיכאון?". עמר הוסיף כי אם חברות הכבלים ירכשו את הערוץ ויבקשו להעבירו במסגרת ערוץ בתשלום, "דינם יהיה כדין YES".

  שידור המשחקים הפתוחים

  על פי חוקי פיפ"א, ישנם ארבעה משחקים המחוייבים בשידור בערוצים פתוחים, ללא גביית תשלום - משחק הפתיחה, צמד משחקי חצי הגמר ומשחק הגמר. ארבעת המשחקים היו אמורים להיות משודרים בערוץ 1 אולם החלטה של הוועד המנהל של רשות השידור מונעת, לפי שעה, את השידורים הללו. הוועד המנהל דחה את הצעתו של המנכ"ל, רן גלינקא, לפיו ישודרו המשחקים הללו ברשות השידור בתוספת תקצירים יומיים מהמשחקים האחרים. הסיבה לדחייה: חברי הוועד דרשו את זכויות השידור של משחקים נוספים תמורת הסכום שהוצע לצ'רלטון, שהוערך סביב חמישה מיליון דולר.
  בימים אלה נמשך המשא ומתן בין מנכ"ל הרשות לבין צ'רלטון בניסיון להגיע להסכם חדש בנושא.
  סייע בהכנת הכתבה: משה גוזגל

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים