שתף קטע נבחר

הליכוד: תומכי נתניהו יפגינו נגד שרון

מרכז הליכוד לא יכונס בקרוב - כך החליט בית הדין העליון של הליכוד. הסיבה: לא הוגשו חתימות חברי מרכז, כנדרש. פעילי נתניהו טוענים מנגד: החתימות נאספו ונבדקו על ידי השר צחי הנגבי. בתגובה להחלטה מתכוונים אנשי נתניהו להפגין נגד שרון ולפנות לבית המשפט המחוזי

עימות נוסף בין אנשי בנימין נתניהו לבין ראש הממשלה ויו"ר הליכוד אריאל שרון: אמש (ה') החליט בית הדין העליון של הליכוד שמרכז הליכוד לא יכונס בקרוב. בתגובה להחלטה הודיעו פעילי נתניהו, המעוניינים בכינוס המרכז, כי הם מתכננים לערוך בתוך כשבועיים הפגנה מול בית ראש הממשלה בירושלים תחת הכותרת "הכישלון מגיע מהראש".
כמו כן אמרו כי יפנו בעניין כינוס המרכז לבית המשפט המחוזי בתל אביב.
אמש החליט בית הדין של הליכוד שהמרכז לא יכונס. בהחלטה נכתב כי בית הדין לא דן כלל בבקשת העותרים לכינוס, משום שלא הוצגו בפניו חתימותיהם של חמישית מחברי המרכז, כמתחייב מהתקנון.
כבר לפני כחודשיים הודיעו חברי פורום "דרכך דרכינו", הפלג הימני בליכוד, כי בידיהם מאות חתימות. מאחורי דרישתם לכינוס המרכז, עומד רצונו של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו להעביר החלטה על בחירות לראשות המפלגה בנובמבר השנה.
שרון, לעומת זאת מנסה להימנע מכינוס מרכז, בו ינסו הפעילים לחשק אותו להחלטה כי "לא תיכון מדינה פלסטינית ממערב לירדן". מקורב לנתניהו טוען, כי שרון חושש גם "מדרישה של ביבי, שסביר להניח שתגיע, להופיע לפני חברי המרכז".
משה שחר, סגן יו"ר פורום "דרכך דרכנו", אמר הערב כי 780 חתימות נאספו והוגשו ליו"ר מרכז הליכוד, השר צחי הנגבי. "מה שבית הדין אמר זה שהוא איננו מאמין לשר הנגבי. הנגבי הוא שר בישראל והוא בדק ואישר את החתימות. השופטת חיפשה דרך לברוח מהבקשה שלנו".
לדברי שחר, "שרון אמר שהוא בעד מדינה פלסטינית, בניגוד למצע של הליכוד. אנחנו רוצים לחנך אותו שיגיד אך ורק מה שכתוב במצע המפלגה. מצע הליכוד שולל הקמת מדינה פלסטינית. אם הוא רוצה להציג אידיאולוגיה אחרת, שיצטרף למפלגת העבודה וילך עם שמעון פרס".
השר צחי הנגבי מסר בתגובה כי קיבל את החתימות כנדרש, בדק את תקפותן, ואישר את עמידתן בהוראות החוקה של התנועה. ממשרדו נמסר כי "בית הדין לא פנה אל יו"ר המרכז בשאלה כלשהיא בענין זה, ואילו היה פונה - היה מקבל את התשובה שנזכרה לעיל". הנגבי הוסיף כי סיכם עם רה"מ אריאל שרון שכינוס המרכז הקרוב יערך ב 12 במאי 2002.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
"אם הוא בעד מדינה פלסטינית, שיצטרף למפלגת העבודה". שרון
צילום ערוץ 2
מומלצים