שתף קטע נבחר

תנועות השלום הפגינו בתל אביב בעת הפיגוע

כעשרת אלפים איש השתתפו אמש בהפגנת השמאל ליד מוזיאון תל אביב, וקראו לסגת מהשטחים. מיד לאחר תחילת ההפגנה נודע על הפיגוע בקרני שומרון והמפגינים עמדו דקת דומיה. ביילין תקף את שרון, ואילו סרי נוסייבה קרא מעל הבמה ל"הקמת שתי מדינות לשני עמים"

כעשרת-אלפים איש הפגינו אמש (שבת) ברחבת מוזיאון תל אביב תחת הכותרת "לצאת מהשטחים, לחזור לעצמנו". דקות לאחר תחילת ההפגנה נודע על הפיגוע הקשה בקרני שומרון והאלפים עמדו דקת דומיה כדי להביע את צערם על האסון.
"זהו רק תחילתו של מסע ציבורי התומך ביציאה מהשטחים בחזרה לגבולות מוכרים ובטוחים", אמרה נוריה שלומות, מנכ"לית "שלום עכשיו". "אנחנו מתכננים מצעד בירושלים והפגנה גדולה בתחילת הקיץ בכיכר רבין".
השר לשעבר יוסי ביילין, ממובילי "קואליציית השלום", הדגיש מעל בימת הנואמים כי האינתיפאדה פרצה יום לאחר ביקורו של אריאל שרון בהר הבית. "שמענו", אמר ביילין, "כי מאז שהוקמה ממשלת שרון נהרגו 213 ישראלים והרבה יותר פלסטינים, אבל מאז החלה האינתיפאדה נהרגו 273 ישראלים. אל נעשה אבחנה בין שני המספרים. האינתיפאדה החלה יום לאחר ביקורו הפרובוקטיבי של שרון בהר הבית. הוא ידע מה הוא עושה ומה הוא רוצה. השבוע נחשפו שיחות טאבה, ראיתם כמה היינו קרובים ואני אומר שאפשר לחזור לשם. הבתים שאנו הורסים כבר נופלים עלינו. מי שהבטיח לנו שלום וביטחון העניק לנו חוסר ביטחון שלא היה כמותו".
יו"ר האופוזיציה, ח"כ יוסי שריד, הזמין לבימת הנואמים את פרופ' סרי נוסייבה, מחזיק תיק ירושלים ברשות הפלסטינית. נוסייבה קרא להקמת "שתי מדינות לשני עמים, שירושלים היא בירתן המאוחדת". בהתייחסו לזכות השיבה אמר נוסייבה כי "יש לאפשר לפליטים הפלסטינים לחיות במדינתם וליהודים לחיות בשלהם, וזאת כדי למנוע את 'מלחמת שלום ההתנחלויות והשטחים'".
מארגני ההפגנה סיכמו: "אנחנו ידענו ויודעים כל הזמן שרוב הציבור בארץ תומך בתהליך השלום. זו ההפגנה הגדולה מסוגה בשנתיים האחרונות והיא מסמנת את ההתאוששות של השמאל ואת ההבנה שאין פיתרון צבאי".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
ביילין. חוסר ביטחון שלא היה כמוהו
צילום גלי תיבון
מומלצים