שתף קטע נבחר

נאסרה יציאתו מהארץ של מנהיג התנועה האיסלמית

משרד הפנים הוציא צו נגד יציאתו מהארץ של השייח' ראאד סלאח, מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלמית, בשל "הוראת השב"כ". "כנראה שאני על תקן טרוריסט" אמר סאלח ל-ynet

משרד הפנים הוציא היום (א') צו האוסר את יציאתו מתחומי מדינת ישראל של מנהיג הפלג הצפוני בתנועה האיסלמית, השייח' ראאד סאלח.
סאלח, שביקש לטוס לקהיר, ומשם לקטאר, הופתע מהצו שהוצא נגדו. "תמוה בעיני מדוע מפעילים תקנות לשעת חירום אם לא נמצאים במצב של מלחמה, ואם אנחנו במלחמה, אז מעניין מיהו האויב. לפני כמה ימים אמר ראש השב"כ שאום אל פאחם מהווה חממה לטרור", אמר סאלח ל-ynet, "כנראה שעכשיו אני על תקן טרוריסט שיכול לפגוע בביטחון המדינה".
תוקפו של הצו הוצא נגד סאלח הוא שישה חודשים. סאלח, אגב, מנוע מזה שנים מלנסוע לירדן, שאסרה את כניסתו למדינה.
במשרד הפנים הסבירו כי האיסור על יציאתו של השייח' את הארץ "נבע מסיבות בטחוניות ומהוראת השב"כ", וכי נעשה שימוש בתקנות חירום לצורך הוצאת הצו. כמו כן הדגישו במשרד כי הצו ניתן על ידי השר ולא על ידי בית משפט.
שר הפנים אלי ישי אמר בתגובה לגל"ץ, כי אנשי שב"כ הגיעו אליו אתמול בערב, הציגו בפניו חומר מודיעיני וביקשו ממנו לחתום על הצו. "צריכים לעשות כל מה שניתן לעשות על מנת למנוע דברים שאנחנו לא רוצים שיהיו", אמר.
חברי הכנסת הערבים מתחו ביקורת קשה על החלטתו של שר הפנים ואמרו כי מדובר בצעד בלתי אחראי של שר בממשלה, נגד אישיות מוכרת בציבור הערבי. "אני דורש מהשר לחזור בו מהחלטתו. מדובר בצעד הפוגע בחופש של אזרח במדינה, ובמיוחד בחופש של האזרחים הערבים", אמר ח"כ עבד אל-מלכ דהמשה. מחר מתכוונים הח"כים הערבים להעלות את הנושא לדיון בכנסת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
השייח סלאח
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים