שתף קטע נבחר

שרון: מתגבשת "תוכנית מרשל" לסיוע לפלסטינים

בישיבת סיעת הליכוד חשף שרון את תוכניתו לתמיכה באזרחים הפלסטינים שאינם מעורבים בטרור. "אין לי כוונה לחסל את הרשות הפלסטינית אלא לפגוע פגיעה קשה בארגוני הטרור", אמר שרון וזכה לביקורת מצד מקורבי נתניהו

ראש הממשלה הציג אחר הצהריים (יום ב') בסיעת הליכוד "תוכנית מרשל" לסיוע לאזרחי הרשות הפלסטינית שאינם מעורבים בטרור. שרון ציין כי התוכנית נמצאת בשלבי הכנה סופיים והיא תוצג בקרוב בפני האירופאים והאמריקנים.
ח"כ יובל שטייניץ, המזוהה עם נתניהו, שאל את שרון כיצד ניתן לעזור לאזרחים בשעה שהרשות כל כך עויינת את ישראל. לדבריו, "תוכנית מרשל" המקורית שיושמה על ידי האמריקנים באירופה שלאחר מלחמת העולם השנייה "באה אחרי הכרעה צבאית של האויב ולא לפניה".
בתגובה תקף ראש הממשלה את הקו שמוביל נתניהו, ששטייניץ הוא מקורבו, ביחס לרשות הפלסטינית. שרון אמר כי הוא אינו מסכים עם מי שחושב ש"צריך להרוס את הרשות הפלסטינית ואז לשבת שם ולהתחיל לארגן את הדברים מחדש". בביקורת מרומזת על נתניהו אמר שרון, כי מדובר בעצות של "מומחים בעיני עצמם".
"האם אתה רוצה לשבת בעזה ולקיים משם מינהל אזרחי?", שאל שרון את שטייניץ והוסיף: "לדעתי, את המערכה הזו צריך לנהל בסבלנות ובאורך רוח. ישנם דיבורים על הצורך להחליף שילטון. אין לי כל כוונה לחסל את הרשות הפלסטינית, אלא לפגוע פגיעה קשה בארגוני הטרור, בתקווה שיום אחד יהיו כאן אנשים שניתן לדבר איתם".
בקשר למערכה הממושכת נגד הטרור אמר ראש הממשלה כי ישנם הישגים בתחום הסיכולים והמעצרים, "מי שעוקב אחרי הפעולות שביצענו לאחרונה, יכול להבין שיש כאן בהחלט הישגים". שרון ביקש להדגיש בפני חברי הסיעה כי אין על ישראל שום מגבלה אמריקנית לפעולה צבאית. שרון אמר כי כבר שנים לא היו יחסים כמו היום בין הממשל האמריקני לבין ישראל.
בתגובה לפגישות שקיים עם בכירים פלסטיניים ובתגובה לשאלה האם הדבר אינו סותר את מדיניות ממשלתו, על פיה ערפאת אינו רלוונטי, אמר שרון: "כל עוד אינני נפגש עם ערפאת, השאלה אינה רלוונטית. נפגשתי עם פלסטינים ואני מתכוון להמשיך להיפגש איתם. אעשה כל דבר שיכול להביא להפסקת אש. זה לא מפריע למלחמה בטרור, זה רק עוזר". אמר שרון.
שרון הפנה בישיבה ביקורת לכיוון כלי התקשורת ואמר: "כוח העמידה של אזרחי ישראל גדול הרבה יותר משל אלה שכותבים עליהם".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים