שתף קטע נבחר

בורג לעיתונאים: "אתם אוכלי חינם וגורמים נזק לדמוקרטיה"

עימות קשה פרץ בפגישה בין יו"ר הכנסת אברהם בורג לבין תא הכתבים הפרלמנטריים. לאחר השתלחותו של בורג עזב את הפגישה כתב בכיר. "אנחנו אוכלי החינם? הוא חייב להתנצל", אמרו הכתבים. דובר הכנסת: "בורג מצטער אם פגע במי מהנוכחים"

"אתם אוכלי חינם, אתם גורמים נזק קשה לדמוקרטיה. אתם משתמשים בחדרים, במחשבים ובטלפונים שהם רכוש הכנסת". במלים אלה השתלח הבוקר (ג') יו"ר הכנסת, אברהם בורג, בכתבים הפרלמנטריים, במהלך פגישת תדרוך עימם. בעקבות הדברים נטש אחד הכתבים הבכירים את הפגישה. "הכנסת היא לא הרכוש הפרטי של בורג", אמר הכתב ל-ynet.
הרקע לדברים הוא המתיחות השוררת בתא הכתבים הפרלמנטריים מזה חודשים אחדים, כאשר לתדרוך של דובר הכנסת, הנוגע לדיון של ועדת החוץ והביטחון, הגיעה כתבת עתי"ם ענת שיחור. הכתבים הפרלמנטריים הביעו התנגדות לנוכחותה במקום, בטענה כי היא אינה כתבת פרלמנטרית קבועה.
הכתבת עזבה את המקום ועתרה לבג"ץ נגד הכנסת ונגד תא הכתבים. בשבוע שעבר כתבה היועצת המשפטית של הכנסת, עו"ד אנה שניידר, חוות דעת, לפיה הדבר פוגע בעיקרון השוויון. יו"ר הכנסת, אברהם בורג, אימץ את ההחלטה של עו"ד שניידר והודיע על כך לכתבים במהלך סוף השבוע.
בפגישה עם בורג הבוקר חזרו הכתבים והביעו את התנגדותם לנוכחותה של הכתבת. בתגובה השתלח לעברם בורג: "אתם אוכלי חינם, אתם גורמים נזק קשה לדמוקרטיה".
למשמע הדברים נטש כתב בכיר את המקום ופנה ליו"ר תא הכתבים הפרלמנטריים, מיכאל טוכפלד, וזה התכוון אף הוא לעזוב. בשלב זה, מסרו נוכחים בפגישה, מלמל בורג מעין התנצלות ולמעט הכתב הבכיר, כל הכתבים נשארו עד לתום הפגישה מפאת כבודו של יו"ר הכנסת.
לאחר הישיבה החליטו הכתבים לדרוש מבורג התנצלות על דבריו נגדם.
"יצאתי מהפגישה כי לא הייתי מוכן לשבת עם האשמות כאלה", אמר ל-ynet הכתב הבכיר. "אמרתי למיכאל טוכפלד להפסיק את הפגישה אך מאחר שזו לא הופסקה, עזבתי. עוד לא נתקלתי ביו"ר כנסת שמעיז לפגוע בצורה כל כך בוטה בעיתונאים, שלטענתו גורמים נזק לדמוקרטיה. הכנסת זה לא רכוש פרטי של בורג. אם יש בעיה, שהעיתונאים ישלמו דמי שכירות, אבל שלא יאשים את העיתונאים".
לדברי הכתב, בעקבות דברי בורג החזיר אחד הכתבים הבכירים בתא את המחשב שלו לדובר הכנסת. כתב אחר אמר ל-ynet: "כתבי הכנסת נפגעו עד עמקי נשמתם מהתבטאויותיו של בורג. אנחנו נזק לדמוקרטיה? אנחנו אוכלי החינם? על הדברים הללו הוא מוכרח להתנצל".
מלשכת דובר הכנסת, גיורא פורדס, נמסר בתגובה: "אין בכוונת דובר הכנסת להתייחס לאמירות אלו או אחרות שהודלפו מהפגישה הסגורה. יו"ר הכנסת מוחל על הדברים הקשים שנאמרו נגדו ומצטער אם דבריו פגעו במי מהנוכחים. יתקיים בירור, בינו לבין תא הכתבים הפרלמנטריים, בסוגיות השונות שעלו בפגישה הסגורה".
מיכאל טוכפלד, יו"ר תא הכתבים הפרלמנטריים, סירב להגיב לידיעה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום : אביגיל עוזי
מצטער. יו"ר הכנסת בורג
צילום : אביגיל עוזי
מומלצים