שתף קטע נבחר

השר אביטל התפטר מהממשלה

בכך הופכת סיעת עם אחד לסיעה הראשונה הפורשת מממשלת האחדות בראשות שרון. אביטל פורש בשל הקפאת שכר המינימום במשק ופגיעה בחוק חברות כוח האדם

השר לתיאום חברתי, שמואל אביטל, מסיעת עם אחד, הגיש אחר הצהריים (ג') את מכתב התפטרותו מן הממשלה. אביטל פורש בשל הקפאת שכר המינימום ופגיעה בחוק חברות כוח האדם – שני סעיפים שהובטחו לסיעה טרם הצטרפותה לממשלת האחדות.
השר אביטל הודיע כי הוא חוזר לעבודה בלול המשפחתי שלו במושב תדהר. אביטל אף הודיע כי ימשיך להיות חבר פעיל בתנועת עם אחד. "מרגע שהופרו ההבנות שהיו לנו עם אריק שרון – החלטתי שלא אעשה שקר בנפשי. אני לא צריך את המעמד והכיסא והוחלט על פרישה", הסביר.
התפטרותו של השר תיכנס לתוקפה בתוך 48 שעות על פי חוק, כלומר, ביום חמישי בבוקר. עד אז ייתכן - אף כי הסיכויים לכך קלושים – כי ראש הממשלה אריאל שרון ייענה לחלק מתביעות הסיעה במטרה להשאיר את הסיעה בממשלה. אם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון, עם אחד תהפוך לסיעה הראשונה שפרשה ממשלת האחדות בראשות שרון.
אביטל כינס בבוקר מסיבת עיתונאים בקרית הפלדה בעכו, שבחודשים האחרונים נאבק על פתיחתה מחדש, שם הוא הודיע על הגשת מכתב ההתפטרות. "אתם יודעים מה ההבדל בין הר לשר", אמר לנוכחים. "כאשר מתקרבים להר הוא נעשה גדול. כאשר מתקרבים לשר, אם הוא בנאדם, הוא ככל האדם".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום מתוך אתר הכנסת
חוזר ללול. השר אביטל
צילום מתוך אתר הכנסת
מומלצים