שתף קטע נבחר

פרץ: ההסכמות שהגענו אליהן חסרות חשיבות

בש"ס לא מגלים בשלב זה אופטימיות לגבי סיום אפשרי עד מחר של המשא ומתן הקואליציוני. ברק: תהיה ממשלה בהרכב כזה או אחר, ושום תרגיל לא יעזור

יו"ר סיעת ש"ס, ח"כ יאיר פרץ, אמר בשעות הצהרים כי כל ההסכמות אליהן הגיעו עד כה ש"ס וישראל אחת הן חסרות חשיבות, מכיוון ששר החינוך, יוסי שריד, לא יתמוך בהן. עוד אמר פרץ, כי ברק מעוניין לסיים את המו"מ עד מחר, אך הוא אינו בטוח שזה אפשרי, מכיוון שעדיין אין הסכמה בשני סעיפים עיקריים – מימון ההסעות והבעלויות על המבנים של ש"ס.
פרץ הגיב גם על דברי השר בניזרי, ואמר כי אכן השר שריד לא הוגן, אבל "כולנו יהודים, יש לנו ארץ אחת והרבה במשותף, לכן אסור לתת למלחמות כאלו להתרחש בעם".
המו"מ בין ישראל אחת וש"ס יימשך היום, ואחר הצהרים צפויה להתקיים ישיבה של סיעת ש"ס בה תיקבע עמדת הסיעה.
ראש הממשלה, אהוד ברק, אמר הבוקר כי בישראל תהיה ממשלה אחרת או ממשלה בהרכב דומה, בכל יום. במהלך סיור שערך בחולון אמר ברק "שום תרגיל פרלמנטרי לא יעצור אותנו מלבצע את מה שנחוץ. אני מכבד את ש"ס, זו מפלגה עממית רחבה וחשובה, אך עלינו להבין, שיקח עוד זמן עד,שנפתור את הבעיות הלאומיות. אני מאמין שהממשלה תסיים את הקדנציה במועד ולא לפני כן".
בינתיים, המערכת הפוליטית סוערת בעקבות דבריו של שר הבריאות, שלמה בניזרי, כי התעמולה שמנהל יוסי שריד נגד ש"ס דומה לתעמולה הנאצית, וכי טומי לפיד הוא "סופר היידר" (ראו ידיעה נפרדת). גורמים במערכת הפוליטית העריכו, כי המחלוקת בעקבות ההתבטאויות עלולה לעכב את המו"מ הקואליציוני.

לפנייה לכתב/ת
צילום:זום 77
השר ישי. מקשיחים עמדות
צילום:זום 77
מומלצים