שתף קטע נבחר

שרון ייפגש היום עם נציגי הקהילה ההומו-לסבית

מדובר בפגישה ראשונה עם ראש ממשלה שלא לצרכי בחירות. בפגישה יציגו הפעילים את הנושאים העיקריים במאבקם לשוויון

אריאל שרון אמור לרשום היום (ג') תקדים: הוא יהיה ראש הממשלה הראשון שייפגש בלשכתו עם פעילים מקרב הקהילה ההומו-לסבית בישראל שלא לצרכי בחירות.
בפגישה שנקבעה להערב ישתתפו כעשרה פעילים במועצה לזכויות קהילת הלהט"ב בישראל (לסביות, הומואים, טרנסג'נדרס וביסקסואלים), ובכוונתם להציג בפני שרון את הנושאים העיקריים המנחים את המאבק שלהם לשוויון. חברי הקהילה ישטחו בפני שרון את מצוקותיהם ויעלו את דרישתם להכיר בזוגיות ההומו-לסבית וכן לדאוג לשיפור הטיפול הרפואי הניתן לקהילה. בין המשתתפים בפגישה: הלוביסט מנחם שיזף, מהפעילים הבולטים בקהילה ההומו-לסבית בישראל והמוציא לאור של עיתון "הקשת"; שבי גטניו, מייסד המועצה לזכויות קהילת הלהט"ב בישראל; ג'רי לוינסון, יו"ר הבית הפתוח הירושלמי, קרין גוטרמן, רכזת עמותת קל"ף; אדיר שטיינר, פעיל ותיק במאבק לקידום זכויותיהם של זוגות בני אותו המין ועוד.
את הפגישה תיאם מנכ"ל לשכת ראש הממשלה, אורי שני, אשר שוחח על כך עם מנחם שיזף. הפגישה היתה אמורה להתקיים כבר לפני חודשיים, אך נדחתה בשל לוח הזמנים הצפוף של שרון. נציגי הקהילה ציינו כי שרון יהיה ראש הממשלה הראשון שנפגש עם נציגי הקהילה שלא לצרכי בחירות.
שבועיים לפני הבחירות האחרונות נועד ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, עם נציגי הקהילה, אשר הקימו מטה למען בחירתו. נציגי הקהילה אף נפגשו לפני כשלושה חודשים עם נשיא המדינה, משה קצב.
בקהילה התעורר ויכוח אם להגיע לפגישה עם שרון בשל הטענות בעולם שישראל מפירה זכויות אדם בשטחים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגישה נדחתה בשל לוח זמנים צפוף. דגל הגאווה
מומלצים