שתף קטע נבחר

"הגיע הזמן ששרון יטה אוזן לקינת העם"

הח"כים בימין מחריפים את ההתבטאויות נגד הממשלה, אך בינתיים אינם פורשים מהקואליציה. השר בני אלון: "הפיגועים הם על מצפונה של ממשלת ישראל"

חברי הכנסת בימין מחריפים את תגובותיהם בעקבות גל הפיגועים האחרון.
ח"כ אליעזר צ'יטה כהן (ישראל ביתנו) אומר היום ל-ynet כי הוא אינו מרגיש חלק מהקואליציה. לדבריו, סיעתו נמצאת בעיצומם של דיונים להערכת המצב הביטחוני והמשך דרכה הפוליטית.
"אני כבר כמה חודשים מצביע איך שאני רוצה, ולא מרגיש מחויב להחלטות הקואליציה", אומר כהן. "אני אישית מרגיש עם שתי רגליים בחוץ ואני מספיק כן ואמיתי כדי להגיד את זה. כשזה יקרה (החלטת פרישה) אתם תדעו".
כהן אומר כי "אף פעם, בשום מקום בעולם, כשהיה קונפליקט צבאי פתוח, לא מגיעים לפתרון מדיני. ואנחנו הרי בקונפליקט הצבאי החמור ביותר שידענו. אנחנו חייבים להגיע להכרעה צבאית ונשאלת השאלה איך. לדעתי צריך לנקות את הפלסטינים מכל אמצעי הלחימה, לקחת את המרגמות, חומרי הנפץ ולפנות כ-2,500 מפקדים ומנהיגים, להוציא אותם מהאזור, לגרש אותם. לאן? למי שאוהב אותם. אולי לסדאם חוסיין".
יו"ר האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו, השר בני אלון, אומר, כי "הפיגועים הם על מצפונה של ממשלת ישראל אשר אינה משיבה מלחמה, ולכן אנו עומדים מול משפחות אשר איבדו את יקיריהן". ואילו חברו לסיעה, ח"כ אורי אריאל, הוסיף, כי "מרגע שהוחלט לפתוח את הצירים לערבים, היה ברור שיהיו פיגועים גדולים. זו הקלה שמניסיון העבר מביאה לפיגועים. האשליה שכל פעם ידברו עם מישהו ויהיה על מי לסמוך התנפצה. את המהלך הזה מיצה ראש הממשלה הקודם אהוד ברק. פה דרושה הכרעה צבאית".
הזעם בימין מוצא באחרונה גם כתובת חדשה - היוזמה הסעודית. יו"ר המפד"ל, יצחק לוי, אומר: "הגיע השעה ששרון יטה אוזן ויקשיב לקינת העם ולרחשי ליבו, במקום שישקיע עצמו בלימוד מיותר ובפענוח קולות הבוקעים מאנשי מרמה בסעודיה וברשות הפלסטינית. פשוט נמאס לשמוע ולראות את הזוועה המוצאת את העם הזה ואיך ימי שמחה הופכים ליגון תחת הנהגה כושלת, שכל ימיה הם ביזיון".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום אתר הכנסת
תוקף את הממשלה. השר אלון
צילום אתר הכנסת
מומלצים